Nikkol

Jsem vlastníkem pozemku, který byl prohlášen za biokoridor protože tam žije nějaká ještěrka.

Chtěli jsme tam stavět , ale tím, že to je biokoridor tam nesmíme ani pokácet křoví. Co s tím mám dělat, když mi ekologové tímto rozhodnutím zcela znehodnotili stavební pozemek? A v jaké vzdálenosti od biokoridoru se smí stavět?

Nejlepší odpověď
arygnoc

ministerstvo zemědělství a ministerstvo životního prostředí vám na vaši žádost MUSÍ nabídnout pozemek s hodnotou, kterou měl váš pozemek (jako stavební pozemek), případně vám za jistých okolností může ministerstvo životního prostředí stavbu povolit (ale tomu moc nevěřte).
Na příslušných ministerstvech si musíte podat žádost i s vyjádřením, ve které lokalitě pozemek chcete (musí být ale ve vlastnictví státu).

Jezek-jiri

Dobry den, mohu se zeptat, jak jste dopadl s resenim biokoridoru.!? Mam podobny problem… Mam zahradu u lesa a chci tam postavit pristresek pro seno. Ale v blizkosti cca. 20m je biokoridor a staveb. urad mi to nechce povolit. Jiz vite v jake vzdalenosti od biokoridoru se smi stavet.? Dekuji Jezek.