Klára K.

Jsem velmi světloplachá, sice nosím sluneční brýle, ale ani ty někdy nefungují…

…občas je tak silné světlo, že i přes sluneční brýle musím mhouřit oči. Nevadí mi takové to letní žluté světlo, ale jsem citlivá na ostré bílé, jako bylo letos často kolem Velikonoc. Navíc se na mě lidi divně koukají, když mě vidí jít po ulici se slunečními brýlemi, přestože je březen…
Neexistují nějaké sluneční kontaktní čočky?

Nejlepší odpověď
Lucijej

Koukni se po brýlých se slunečním filtrem stupně 4. Je to nejsilnější filtr, který se nehodí při řízení motorových vozidel. Problém je, že se neprodávají úplně běžně, tak to bude chtít hledat.
Doplňuji:
*brýlích :o)

Zdroj: http://miluje­mebryle.cz/oc­ni-optika-online/slunecni-bryle/jak-jednoduse-vybrat-vhodne-zatmaveni-slunecnich-brylovych-cocek

Další odpovědi
cochee

O slunečních kontaktních čočkách nevím, ale silně pochybuju, že by odfiltrovaly světlo lépe, než brýle. Na mě taky lidi na jaře čumí, když jdu v brýlích – a to je jejich plusový bod, že JEN čumí – kdyby měli nějaké posměšné řeči nebo podobně, tak by se jim zle vedlo.
Možná máš brýle s příliš malým procentem zatmavení, zkus si najít silnější. Já mám do auta slabší, protože už přední sklo auta je tónované, venku nosím silnější, ty už v autě mít nemůžu, je to moc.

beer

Našel jsem, že existují takovéto
http://www.coc­ky.cz/clanky/zdra­vi-a-kontaktni-cocky/kontaktni-cocky-s-uv-filtrem
Ale poradil bych se s očním lékařem.