simonka

Jsem ve velmi svízelné situaci a nevím jak toto řešet, poradí kompetentní člověk, který rozumí novým zákonům v r. 2012??

V r. 2008 náš podnik zrušil celé oddělení a my skončili na ÚP. Já hned nastoupila na rekvalifikaci po které jsem šla pracovat do domova důchodců jako pečovatelka. Tam jsem byla na dobu určitou do února 2009 celkem 6 měsíců. Před koncem února jsem začala marodit a to skoro rok, kde 29. 12. 2010 se mi stal úraz a to jsem marodila do 2. 1. 2012. Byl mi přiznán částečný ID 1. stupňě a zaevidovala jsem se na ÚP, kde mi bylo řečeno, že dle nových zákonů nemám nárok na žádnou finanční podporu, protože nemám za poslední dva roky odpracovaný jeden rok. Tak jsem říkala, jak mohu mít za poslední dva roky odpracovaný jeden rok, když jsem celé dva roky promarodila a to poslední rok následkem úrazu, kde mi přiznali ID, ale protože vyřízení důchodu trvá cca 3 měsíce, tak budu úplně bez fin. prostředků??? Jsem rozvedená sama se studující dcerou a nyní kromě alimentů a dětských přídavků nemáme nic. Jak postupovat a na koho se obrátit. Všem děkuji za přijatelné odpovědi

Nejlepší odpověď
mosoj

Nemá zkušenosti se sociálními davkami, ale myslím si že pracovník na ÚP byl jaksi mimo.
Existují sociální dávky v hmotné nouzi. Pokud splňujet podmínky měla by jste je dostat, bez ohledu na to jestli jste pracovala nebo ne.

Prostudujte si uvedený odkaz a znovu navštivte ÚP.

http://socialni-davky-2012.cz/hmotna-nouze-2012/

Další odpovědi
Drap

Bohužel, takové je naše právo a osudy lidí ho nezajímají.
Zaděte si na sociálku, vylíčíte jim svůj příběh a i tam by vám měli podat informace co všechno můžete žádat. S podobnou žádostí dojděte na příslušný obecní, či městský úřad.
V každém případě by jste měla mít nárok na podporu v nouzi, a po vypočtu snad i nárok na příspěvek na bydlení.

IK

Já bych se dívala tady:
Pomoc v hmotné nouzi

Zdroj: http://www.mpsv­.cz/cs/5