kočáta

Jsem v předčasném starobním důchodu. Za jakých podmínek můžu dál pracovat?

Nejlepší odpověď
tom004

Jestli se nepletu,tak,u PSD­,pracovat,nemů­žeš.
Tak,je to,přece,jenom jinak.Viz odkaz.

http://www.duchody-duchodci.cz/pred­casny-duchod-privydelek.php

Další odpovědi
mosoj

Pracovat a podnikat můžete, ale způsob a výše odměny nesmí znamenat povinnost platit sociální pojištění (u podnikání těch cca 56 000 Kč zisku za rok, nebo ta dohoda). Pokud by jste to neuhlídal, zaplatíte sociální pojištění zpětně a zpětně vám ztrhnou vyplacený důchod.
Od doby dosažení důchodového věku toto omezení přestává platit.

Děda Louda

Asi mi to dneska moc nepálí, ale uniká mi smysl tvého počínání.

žolik

Můžeš ale pouze na dohodu.

Zdroj: žolík

Michal Kole

Pracovat můžete, ale pokud si vyděláte tuším víc než 56 tisíc za rok tak se Vám důchod daní, jako další příjem.

Pokud si to nepletu s prací u invalidního důchoce.

Když tak mě někdo opravte, splést se může každý.

Teď koukám, že jsem blbě přečetl otázku, to nevím, zda lze pracovat v předčasném starobním důchodu.