roxy52

Jsem v práci a před oknem mě vlaje černý prapor.

Je to ten kluk,jak se zabil v Jaroměři.Dělal u nás.Co si myslíte o tom,jak vyřešil životní krach ? Já myslím,že byl dost sterej na to,aby to takhle skončil.Taky měl myslet na lidi,kteří ho znali,jak ublíží jim.Navíc měl 2 děti.

Nejlepší odpověď
anonym

tezko soudit,sebevrazda je ten posledni cin ktery chteji lide spachat,a pokud maji pocit ze uz je to nevyresitelne a nemaji nebo mysli ze nemaji za kym jit pro pomoc a radu tak si sahnou na zivot,vtu chvili bohuzel nepremysleji komu tim ublizi,je to pro ne jedine reseni,nesouhlasim se sebevrazdou ale nez sebevraha odsoudi zamyslim se kde byli ti co mohli pomoct?

Další odpovědi
Bumbes

Mohu tu zmínit pouze osobní zkušenosti s mými několika známými, kteří sebevraždu přežili (3 lidé). Při situaci, když se o tom rozpovídali, jsem se vždy dozvěděl stejný důvod. Že tím vlastně chtěli potrestat někoho blízkého takovým nevratným způsobem, aby si to „potrestaný“ vyčítal do konce života. Bohužel si tito lidé uvědomili, až když byli zachráněni, že tím vlastně trestají sami sebe.
Pozoruhodné je (pro laika), že dva byli chorobní žárlivci a třetí byl sobecky rozmazlený jedináček.
Připouštím, že existují jedinci, kteří dobrovolně odejdou i z jiných důvodů (deprese z onemocnění, nemohoucnosti, stresu, nebo sociální zkrat), ale těch je asi menší procento.
Opravdu netvrdím, že má teorie musí být reálná, jen mne k tomu vedou zkušenosti s vlastními přáteli. Také bych si nedovolil nikoho odsuzovat, bohužel je to každého věc, když si zvolí takový odchod ze života.

anonym

Pred dvema lety si nas kolega take takhle vyresil sve problemy,byl to muzsky,ktery toto take odsuzoval,byl vzdy nad veci,no a presto..To,co se v tech lidech odehrava nikdo asi nepozna,dokud ho zivot do takove situace nepostavi. Proto se to ja nesnazim vubec rozebirat,je to velke nestesti pro tu danou rodinu.Tehdy vsichni odsuzovali vdovu,ktera po nem zustala,ale ja to nikdy neudelala,kdo vi,jaky zivot vedli a i ona ma pravo na volbu partnera se kterym chce zit,jak rikam,velmi tezke,radeji to nechme byt.

kapka

Ono to docela svádí, odsuzovat sebevrahy. Ale nemůžete vědět, jak mu bylo, protože jste to jednoduše nezažila. Já jsem se setkala se dvěma sebevrahy v rámci své bývalé profese. Jedna sebevražda a jeden pokus. Vím dobře, jaké to je pro okolí. Stručná odpověď na otázku – neodsuzuji ho.

anonym

Asi se to nedělá z dlouhé chvíle.Asi se to zdá jako jediné možné řešení.Asi by to živí neměli posuzovat.
Nebo ano,ale prd se změní.Hotovo.
Každý by se mohl dostat do situace,kdy volí…

straširybka

pokud měl dvě děti, trestá tím je, ale nikdy nikdo neví, co v tom bylo a jak se cítil. třeba já říkám, že bych to nikdy neudělala, ale kdyby se něco stalo mé dcerce mým zaviněním, možná by mi z toho j…o a udělala bych to.