maserka123

Je to správné, když majitel po mně požaduje 3měsíční nájemné?

Jsem v nájmu OSVČ (masérka), chci ukončit nájemní smlouvu ale majitel po mě požaduje 3 měsíční odstupné (nájemné) .

Nejlepší odpověď
Lamalam

Pokud to máte sjednané ve smlouvě, tak může.

Další odpovědi
cukrar

Masérko,
nevím jak máte napsanou smlouvu. Já je píšu na dobu neurčitou, s výpovědní lhůtou 3 měsíce. Pokud vše dodržíte, dneska dáte výpověď, začne platit od února, výpovědní lhůta do dubna. Tak musíte platit nájem. Pokud se vystěhujete již zítra, Vaše věc, ale mne nájemné platíte až do dubně. V případě, že seženu nájemníka dříve, neplatíte až do dubna.
OK?

terry

Jak máte sepsanou smlouvu?
Máš třeba 3měsíční výpověď?
Není to tak, že zaplatíš na ty 3 měsíce dopředu, než se vystěhuješ?

ivzez

Nájemní smlouvu lze ukončit dohodou – jen v případě, že s dohodou
souhlasí obě strany – nebo výpovědí s tříměsíční výpovědní dobou.

Odhaduji, že nejde o „odstupné“, ale o nájem za tříměsíční výpovědní dobu.
Je-li tomu jinak, upřesněte prosím dotaz.

Rokio

To je ze strany majitele nemovitosti naprosto nemorální. Myslím si však, že v tomto případě jde o výpovědní lhůtu.