Pokročilý

Jsem uchylná jen já, nebo ještě někomu chutnají syrové brambory?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Nechutnají mi syrové brambory, skřípe mi ten škrob. Ale topinambury jsem ochutala a jde to, ne že bych se po nich umlátila...

Další odpovědi:

Zlatý

Ne, že by mně to nějak výjímečně chutnalo, ale podle chuti syrové brambory už poznám, jaké budou vařené. A když je dobrá, schroupu ji ))

Stříbrný

Úchylka to není.Můj syn měl syrové brambory rád od malička,před vařením vždy nějaký uzmul.Tenkrát jsem se ptala i naší paní doktorky,zda to navadí.Řekla mi,že vůbec ne,jeho organismus to zřejmě potřebuje.

Zlatý

Pojídání syrových brambor z tebe úchylaka (bohužel?:-) neudělá. Pamatuji, že dcera jedné mé známé je také měla dost ráda.
Pak jsem se v Americe v jedné veganské restauraci také setkala se salátem ze syrových brambor a nebylo to vůbec špatné. Fór byl v tom, že se brambory předem upravovaly tak, aby se z nich odstranila ta škrobová pachuť. Pak to bylo dost dobré, pěkně křupavé - dost mi to připomínalo vodní kaštany, které mi chutnají, ale dají se špatně sehnat.
Našla jsem ti trochu podobný recept, možná bys ho mohla vyzkoušet, když máš ty syrové brambory tak ráda.:-)

SALÁT ZE SYROVÝCH BRAMBOR
a) 300 g syrových brambor, fazole, špetka soli, 2 PL domácího kečupu, 2 PLsójového jogurtu, olejová zálivka s petrželovou natí
b) 300 g syrových brambor, 100 g naklíčené čočky, 2 menší cibule, 2 petržele,nakládaná paprika (1-2 PL), 5 PL kečupu, špetka soli, kyselá zálivka
Brambory pokrájíme na drobné kostičky, osolíme a pokapeme olejovou zálivkou.Necháme 5 minut stát, aby se vytratila škrobová chuť a smícháme s ostatními surovinami. Ozdobíme domácím kečupem a nakrájenou natí nebo nakládanou paprikou. Obměny:Syrové brambory můžeme kombinovat s dušenými houbami, uvařenými obilninami,strukovinami, ředkvičkou, paprikou, kyselým zelím, křenem.

Zlatý

Nejsi sama ,moje známá vždy když je loupe- je jí - odkrajuje si kousky .Prý ji to moc chutná. Nevím třeba vám chybí nějaký vitamín?????Hlavně když chutná.

Zlatý

Sice moc takových neznám, ale jedna kolegyňka mi v práci syrové brambory ujídala, když se náhodou vařil společný oběd.

Jsem ochutnala nejenom syrové brambory, ale i syrové maso.
Doplňuji:
Zrovna nedávno jsem koštovala marinované kuřecí maso. Jinak už od dětství pořád něco ochutnávám - polévkové koření, masox, všelijaké koření a tak. Občas je ale ta chuť trochu nepříjemná.

Zlatý

nejsi, babiččin pes to taky žere..

Zlatý

Spousta lidí to jí. Syrové brambory mají i pozitivní vliv na žaludeční flóru.

Stříbrný

Nevím jak teď, ale všechny moje děti (mám 3) až do odchodu z domova při loupání brambor ujídaly kousky.Mě ani manželce syrové brambory nechutnají.

Stříbrný

Nám říkala babička jako dětem, že je to škodlivé a tak jsem to ani nezkusila (bratránek ujídal). Budu muset zjistit, zda jsem se o něco neochudila :)

Pokročilý

Nevím o nikom, ale zas tak divné to není. Když někdo může jíst zavařený okurky se šlehačkou nebo zmrzlinou... :) vždyť jsou to "kořeny", jako mrkev

Bronzový

Mně taky, ale jen trochu, třeba tři kostičky.

Bronzový

syrove brambory ee,ale syrovy kvetak je vyborny moc.

Stříbrný

Našemu psovi to chutnalo, já to ještě nezkouišel. Zato jsem jako hodně malé dítě kousal uhli. V domně mněl ordinaci doktor.Matka mně popadla jak balík a mazala do 1 patra kde mněl ordinaci. Chudinku vyvedl doktor z míry. Když mu to chutná, tak ho nechte.
Doplňuji:
Brambory mají velký obsah vitamínu C. je to k nevíře. Vždyť vůbec nejsou kyselé.

Diskuze k otázce

Pipka

Nejsi,mě taky jedou

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 757
Zlatý iceT 494
Zlatý marci1 480
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.