Bičiště

Jsem tu krátce, od zač. letošního roku.

Za tu krátkou dobu jsem zaznamenal vzepětí mnohých – docela dobré a pak nic. Zem se po nich slehla. Co může být příčinou? Nejsem jeden z nejaktivnějších , ale rád se sem podívám, a rád ocením odbornou nebo vtipnou odpověď. Nesnáším odkazy – zajdi si tam a tam, zeptej se onde. Když se někdo na něco ptá zde, tak má k tomu důvod a odkazovat jej na úřad nebo návod k obsluze – to raději mlčet.Myslím že ten tazatel to ví taky a odbýt jej takto není dobré. Pakliže nemám jinou radu než „návod k obsluze“ „navštívit úřad“, tak to raději mlčím.

Nejlepší odpověď
anonym

Geoorg to už v zásadě vyjádřil, princip tohoto portálu nemá suplovat náhradu pohodlným anonymům na vyhledání dostupných a triviálních odkazů. Nejprve se angažuji sám a pak se teprve obrátím o pomoc.
A některé odkazy na konkrétní odbor toho kterého úřadu mají také význam osobní zkušenosti.
Sdělují, že už nemá cenu zkoušet jiné cesty a že určité specifické podmínky mohou stanovit právě na tom definovaném místě.
A ta kolonka na zdroj není samoúčelná, umožňuje navigaci na praktický, leckdy obsáhlý odkaz, navíc si jej může uživatel uložit, či z něj schůdněji čerpat.

Další odpovědi
geoorg

Chápu lidi, kteří potřebují poradit např. s domácím úkolem, nebo, kteří se ptají ostatních na zkušenosti.
Ale osobně nemám rád, když se někdo ptá na něco co snadno najde na wikipedii, nebo na první stránce výsledků google. To akorát „zdržuje“ zdejší, kteří by rádi třeba odpovídali na zajímavé dotazy. Místo toho akorát za tazatele napíšou tu samou otázku na wikipedii nebo google a opíšou odpověď. Což je smutné…

P.T.

Do třetice nebudu rozepisovat, co už perfektně popsali pánové přede mnou. A například návody k obsluze jsou od toho, aby se četli. Nikdo neví všechno, a proto odkaz na návod je logický. Takže třeba někdy nemlčet, ale jednoduše dotyčnému ukázat kudy tudy.