jsem tlustá

je mi 11.let a vážím 75.kg co stím jak zhubnout bez diety
Doplňuji:
každý den(podle toho jaké je počasí)jezdím na kole zhruba 2.a půl km.kolem domu

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Asi ano.
Doplňuji:
Na kole ? To musíš běžet ! a také každý den.

Další odpovědi:

Pokročilý

Záleží na tom kolik měříš.
Jinak uber smažená jídla a sladkosti, místo nich jez trochu více zeleniny a ovoce, a hlavně sportuj :-) Najdi si něco, co tě bude bavit a alespoň 3x týdně 30 min. sportuj - třeba tanec, cyklistika, běh :-)
Důležitý je také pitný režim.

Zlatý

No,být tebou bych počkala až vyrosteš,zatím nejsi ani v pubertě(aspoň doufám),protože pak teprve se s tvým tělem začnou dít věci....

Bronzový

Zeptej se, za jak dlouho zhubli tloustíci v koncentráku...:-)

Chce to hodně pohybu, tu energii co stravíš bys měla vyčerpat jinak se uloží v podobě tuku, takže trocha běhání nebo procházka, cca 1 hodinu venku každý den :)
Doplňuji:
v tom případě tomu dej čas :) u každého člověka je to jiné (výška,štítná žláza atd..)

Pokročilý

Tady není důležitý věk, ale výška... odečti 110 a to by měla být optimální váha...
Zhubnout se dá jen dvěma způsoby: buď hooodně cvičit, nebo přísná dieta, ale obojí zároveň je zdravější, efektivnější a ne tak radikální, jako odděleně

Podle toho kolik měříš.Také dál cvič a cvič přihlas se na nějáké pohybové kroužky a vynech nezdravé jídlo.

Zlatý

V Tvém věku bych Ti doporučila návštěvu pediatra ( dětského ) lékaře ( s rodiči ). Lékařka Ti nejlépe poradí.

Bronzový

Jsi před pubertou, tak opatrně. Záleží, jak jsi vysoká, změř si BMI, a jak rychle jezdíš ten okruh. Při obyčejné rychlosti 24 km za hodinu to jedeš cca 6 minut. Lepší by to bylo běhat vytrvalostním během a prokládat chůzí. Taky záleží na příjmu potravin a kvalitě, pitném režimu. Možná to jsou svaly, co máš.
Takže začni chodit a kamarádi aŤ jezdí kolem a počítají si kolečka, abys nebyla sama. Denně Ti to zabere maximálně 30 minut. Omez sladkosti. a tučná jídla.

Ještě před rokem nebyl den co jsem se nepřecpávala, teď pravidelně cvičím a jím zdravě, taky jsem trochu vyrostla. Zhubla jsem 6 kilo. Jo není to zrovna nějaké velké číslo, ale nemysli si, že to co vidíš na internetu. Jako zhubněte deset kilo za měsic, je to úplná kravina.
Hlavně nesmíš jíst sladkosti a cvič aspoň hodinu denně.

Prosím přestaňte psát neověřené hlouposti, pokud nevíte nic o výživě apod. Neříkám sice, že jsem odborník, ale některé rady mě vážně iritují.

Zpátky k otázce. Pokud se cítíš na svůj věk tlustá a chceš zhubnout, tak se poraď se svou doktorem (případně výživovým poradcem). Nemá cenu přehnaně cvičit, pokud je s tvým jídelníčkem něco v nepořádku.

Na závěr musím zdůraznit, že ne mi všichni jsme stavěni na to abychom byli hubení, velkou roli hraje genetika.

Diskuze k otázce

Bronzový

gagaga

2, 5 km kolem domu ? :)
to nezhubnete ani za 50 let ! :)
bez diety a " poradneho " cviceni nezhubnete !

-iv-

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Krása a styl

Zlatý Drap 438
Zlatý iceT 350
Zlatý marci1 330
Zlatý hanulka11 322
Zlatý briketka10 244
Zlatý ReHu 230
Zlatý Damiana 229
Zlatý quentos 192
Zlatý annas 190
Zlatý mosoj 179

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.