iviiik

jsem tlustá

je mi 11.let a vážím 75.kg co stím jak zhubnout bez diety
Doplňuji:
každý den(podle toho jaké je počasí)jezdím na kole zhruba 2.a půl km.kolem domu

Nejlepší odpověď
mosoj

Asi ano.
Doplňuji:
Na kole ? To musíš běžet ! a také každý den.

Další odpovědi
Tizh19

Záleží na tom kolik měříš.
Jinak uber smažená jídla a sladkosti, místo nich jez trochu více zeleniny a ovoce, a hlavně sportuj 🙂 Najdi si něco, co tě bude bavit a alespoň 3× týdně 30 min. sportuj – třeba tanec, cyklistika, běh 🙂
Důležitý je také pitný režim.

iceT

No,být tebou bych počkala až vyrosteš,zatím nejsi ani v pubertě(aspoň doufám),protože pak teprve se s tvým tělem začnou dít věci…

petra15

Zeptej se, za jak dlouho zhubli tloustíci v koncentráku…:-)

MocacekCZ

Chce to hodně pohybu, tu energii co stravíš bys měla vyčerpat jinak se uloží v podobě tuku, takže trocha běhání nebo procházka, cca 1 hodinu venku každý den :)
Doplňuji:
v tom případě tomu dej čas :) u každého člověka je to jiné (výška,štítná žláza atd..)

Irisa

Tady není důležitý věk, ale výška… odečti 110 a to by měla být optimální váha…
Zhubnout se dá jen dvěma způsoby: buď hooodně cvičit, nebo přísná dieta, ale obojí zároveň je zdravější, efektivnější a ne tak radikální, jako odděleně

wolferka176

Podle toho kolik měříš.Také dál cvič a cvič přihlas se na nějáké pohybové kroužky a vynech nezdravé jídlo.

marci1

V Tvém věku bych Ti doporučila návštěvu pediatra ( dětského ) lékaře ( s rodiči ). Lékařka Ti nejlépe poradí.

Kelt

Jsi před pubertou, tak opatrně. Záleží, jak jsi vysoká, změř si BMI, a jak rychle jezdíš ten okruh. Při obyčejné rychlosti 24 km za hodinu to jedeš cca 6 minut. Lepší by to bylo běhat vytrvalostním během a prokládat chůzí. Taky záleží na příjmu potravin a kvalitě, pitném režimu. Možná to jsou svaly, co máš.
Takže začni chodit a kamarádi aŤ jezdí kolem a počítají si kolečka, abys nebyla sama. Denně Ti to zabere maximálně 30 minut. Omez sladkosti. a tučná jídla.

VeveVeve

Ještě před rokem nebyl den co jsem se nepřecpávala, teď pravidelně cvičím a jím zdravě, taky jsem trochu vyrostla. Zhubla jsem 6 kilo. Jo není to zrovna nějaké velké číslo, ale nemysli si, že to co vidíš na internetu. Jako zhubněte deset kilo za měsic, je to úplná kravina.
Hlavně nesmíš jíst sladkosti a cvič aspoň hodinu denně.

Cedric

Prosím přestaňte psát neověřené hlouposti, pokud nevíte nic o výživě apod. Neříkám sice, že jsem odborník, ale některé rady mě vážně iritují.

Zpátky k otázce. Pokud se cítíš na svůj věk tlustá a chceš zhubnout, tak se poraď se svou doktorem (případně výživovým poradcem). Nemá cenu přehnaně cvičit, pokud je s tvým jídelníčkem něco v nepořádku.

Na závěr musím zdůraznit, že ne mi všichni jsme stavěni na to abychom byli hubení, velkou roli hraje genetika.

gagaga

2, 5 km kolem domu ? :)
to nezhubnete ani za 50 let ! :)
bez diety a " poradneho " cviceni nezhubnete !

  • iv-