Pája83

jsem těhotná jak dlouho si mám platit nemocenské pojištění?

chtěla bych se zeptat jak dlouho si mám platit nemocenské pojištění abych měla nárok na mateřskou? platím si ho od ledna 2010.Paní na soc.mi řekla že stačí 3 měsíce.neni to blbost když si platím dýl tak tim víc bych měla nárok na mateřskou? chci zrušit živnost a jít na rizikové těhotenství.kšef­ty nejdou

Odpovědi
Nuk nuk

Na mateřskou máte nárok pokud jste v uplynulých 2 letech po dobu alespoň 270 dnů platila nemocenské pojištění, spadá do toho ale i doba, kdy jí za Vás platil zaměstnavatel – tedy pokud jste v té době ještě neměla ŽL a byla jste zaměstnaná. Pokud jste toto nesplnila, budete mít vlastně ode dne porodu rodičovskou. O tu musíte požádat do 3 týdnů po narození dítěte.