zlata

Jsem Slovenka mužu z Ceskej republiky podat žadost o rozvod aby jsem nemusela jezdit na Slovensko?

Kolik by jsem platila za rozvod? Musim byt u rozvodu ked bydlim vCeskej republice?

Odpovědi
maryann

dobry den,zadost budete muset podat tam kde jste jako manzele meli posledni spolecne trvale bydliste…aspon v ceske rep..je takovy zakon..

standa

Teoreticky byste mohla poslat návrh na rozvod poštou ke slovenskému okresnímu soudu v místě, kde jste měla s manželem poslední společné bydliště. A teoreticky byste se soudu nemusela osobně zúčastnit… ale to byste museli být bezdětní, museli byste být dohodnuti na vypořádání společného majetku (stačila by písemná dohoda notářsky osvědčená).

Nejspíš se však účasti u soudu nevyhnete…