Jsem samoživ.a dcera chce na VŠ.Je možné aby studovala když nemám takový příjem abych jí mohla celá studia hradit?

Nejlepší odpověď
atriplex

Do věku 25 let máme nárok na dávky, tak jako každé jiné dítě. To však na studijní náklady nestačí, škola v minimálních případech vypisuje sociální či prospěchová studia. Pokud na to nemáte, tak dcera bude muset pracovat a k tomu studovat. Takových je spousta.

Další odpovědi
Michal Kole

Do 26 let to je.

venkovan

Pokud nepůjde na soukromou VŠ, tak zatím poplatky / školné nejsou. Pokud bude dobře studovat, možná dostane stipendium a když bude stíhat studium, má šanci chodit na brigády. Jen si musí dát pozor, že ne všechny zejména dobře placené brigády jsou to pravé ořechové. Jinými slovy, není třeba za peníze jít pod svoji důstojnost kterou si nastavim.