daemos

Jsem psychopat?

Myslím, že jsem psychopat? Nevadí mi manipulovat s lidmi, jde mi jen o to, aby bylo po mém… Na nich mi vůbec nezáleží… Jak to, že se člověk stane psychopatek? Je to vrozené od narození nebo se to může stát i nějakým traumatem?
Doplňuji:
Chovat se k lidem bezcitně mi nevadí, prostě mi na nich nezáleží. Sice si uvědomuju, že to je odchylka od normálu, ale je mi to jedno. Mně to takhle vyhovuje, ptal jsem se čistě ze zvědavosti…

Nejlepší odpověď
Drap

Nemusíš být ještě psychopat. . Potřebuješ si zřejmě srovnat své hodnoty v hlavě. Úplnou diagnozu ti nikdo na netu nestanoví. Nejlépe by bylo navštívit odborníka.

Další odpovědi
mosoj

Jsi despota a netorelatní člověk.

bolak

http://www.vi­deacesky.cz/na­vody-dokumenty-pokusy/big-think-jste-psychopat

http://elyna.wz­.cz/jak_rozez­nat_psychopata­.htm
http://www.ci­tarny.cz/index­.php/knihy-lide/vzdelavani-knihy/souvislos­ti/3322-test-jak-rozeznat-psychopata-nebo-deprivanta-v-kadodenim-ivot
http://www.psycho­testy.psyx.cz/tex­ty/psychopati­e.htm
http://www.jen­promuze.cz/star­t/mixer/2119-test-zjistete-zda-jste-psychopat
http://www.psycho­poradna.cz/cz/po­radna-a-testy/testy/jste-psychopat/ka/346­.html
http://www.osel­.cz/index.php?ob­sah=6&akce=sho­wall&clanek=6541&id_­c=119102

Doplňuji:
neposlouchej je, seš hodnej kluk

Beer4Real

Si totální psychouš, měli tě už dávno zavřít!
Hybaj do léčebny!

NikkiHeat

Nejsi psychopat ale jen sobec. Záleží na věku ale časem zjistíš že to není dobrá cesta. Jednou lidi okolo sebe budeš vážně potřebovat a každý se na tebe vykašle a pak začneš přehodnocovat.

pusinka50

Psychopat se chová doma jinak a ve společnosti lidí jinak. Doma je z něj despota, egoista, kdy musí být vše podle jeho a jeho přání, nic mu není dost dobré, co druhý udělá, stále něco vyčítá a kritizuje chování druhého, chce, aby bylo vše podle něho a je zle, když druhý jeho požadavkům nevyhoví.. Ať se jedná o partnera či vlastní dítě apod. Každá maličkost, co udělá jeho momentální „oběť“, ho motivuje ke kritice chování „oběti“, číhá na každou jeho chybičku, aby to mohl okomentovat a zkritizovat a tím neustále snižuje sebevědomí dotyčné osoby. Je to tyran, který vyžaduje maximální poslušnost své „oběti“, aby dělala všechno přesně tak, jak si on představuje. Když se „oběť“ vzepře, je zle, nastupují výčitky a hádky. Oběť se snaží připoutat k sobě třeba řečmi o tom, co všechno pro oběť udělal a ona oběť že mu teď „veškerou péči a lásku“ oplácí zlým, rozuměj čili neposlušností a tím, že se snaží používat vlastní rozum a nikoliv „rozum“ psychopata.
Ve společnosti jiných lidí se psychopat chová jako vyrovnaný, láskyplný, vstřícný, kamarádský a případně i veselý jedinec. Stačí ale, aby osaměl se svou momentální obětí a opět nastupuje tyranie, egoismus, výčitky třeba typu „to jsem pro tebe udělal málo, aby ses ke mně takto chovala“, i když se jeho oběť špatně nechová, jen užívá vlastní rozum. Ať dělá jeho vyhlédnutá oběť co nejlepšího může, psychopatovi je to vždy málo, vyčítá oběti, že mu není vděčná za to, co on pro ni udělal, vyčítá jí, že není dost vděčná za to všechno, co on pro ní dělá.
A nedá pokoj, dokud oběť odolává jeho tlaku, snaží se jí stále ovlivňovat a nutit k chování, jaké chce psychopat sám, aby se jeho současná oběť chovala tak, jak on chce.
Těžko říct, zda je to zdědenými geny, ale já osobně jsem přesvědčená, že genetika v tom má velký podíl.

Dochy

řekl bych, že pokud se na to musíš ptát, psychopat nebudeš. (Sazmozřejmě problémy nevylučuji)
Podobně jako hlupák se nezajímá o to, zda je hlupák. o to se bude zajímat spíše inteligentní člověk a ten nikdy jednoznačnou odpověď nedostane.

marci1

Je dobře, že si uvědomujete, že Váš vztah k ostatním není v pořádku. Nelze lidi manipulovat, chovat se k nim nadřazeně, bezcitně. Zkuste vyhledat psychologa, ten vše s Vámi probere, pomůže zjistit příčinu a poradí, jak svůj vztah k lidem změnit.
Doplňuji:
Nedá se přesně říci, jestli je to genetické či ne. Psychopat ale opravdu nevidí žádný nedostatek ve své psychice, žádnou potřebu pro změnu. Psychopat „nemá duši“. Tato vlastnost „nepřítomnosti duše“ z něj činí velmi účinný „stroj“. Váš psychický stav je podporován samozřejmě užíváním drog. ☹

anonym

http://www.you­tube.com/watch?v=Cyn­g6O1dnKo To ti snad srovná myšlenky ;)

MK44

A jaké to je, když se jiní takto chovají k Vám? Nebo jaké to bude, až onemocníte, zlomíte si nohu nebo zestárnete? Ostatním pak budete vydán na pospas. Nebude jim na Vás záležet. Myslíte, že Vám to taky bude jedno? Ono totiž vůbec nebude po Vašem! Že by Vám na Vás samém nezáleželo? Že by Vám to vyhovovalo? Nějaké sebeobětující se sobectví, co? Obětuje své budoucí svému momentálnímu.

Jen nevím, zda se s tím smíříte jen na základě poznání, že jste je takové chování naučil, podílel jste se na tom, odkoukali ho od Vás. Ať děláte, co děláte, jdete příkladem. Tak jako každý. A zda je na začátku něco vrozeného nebo nějaké trauma, nehraje roli. To může hrát roli v tom co s tím – a to bude vědět nejspíš psychoterapeut. Cítíte-li, že jste opravdu takový, jaký píšete, v důsledku vrozené vady nebo nějakého zážitku, poraďte se s ním.

Kelt

Každý člověk má svobodnou vůli, tak manipuluješ jenom s tím, kdo chce aby jím bylo manipulováno. Všechny lidi ovlivnit nemůžeš. Záleží, jaké používáš prostředky. Kdybys používal násilí, střelnou zbraň a měl nesmyslné požadavky, tak asi psychopat budeš. Ale nech to odborníkům, když tě to tak zajímá.

rigormortis

Spíš očividně nechápeš rozdíl od odchylky, psychopacie nebo deviace a traumatu.
Doporučuji si o tom něco přečíst.
Kdyby jsi měl deviaci, tak jsi nejspíše už zavřený.
U tebe se jedná spíše o asociální poruchu.