Packal

Jsem pro to vhodná?

Jsem vhodná, abych si pořídila Biewera Yourkšírského teriéra? Je mi 11 let, mám andulku a starám se o ni dobře, dojíždím do školy celkem daleko, takže vstávám v 6:00(ale někde píšou, že na procházky není moc náročný, takže bychom mohli ranní procházky vynechat?) a odpoledne mám docela dost volného času…
Doplňuji:
To, že jsem sem napsala to, že se o svoji andulku starám dobře, tak tím jsem nemyslela, že psa s andulkou srovnávám, ale to, že nejsem úplně nezodpovědná.

Nejlepší odpověď
anonym

Ne, nejsi „vhodná“…
Pes není andulka a york není pes – york je motorová myš…
😉
Ne – se svým denním režimem si nepořizuj psa – trpěli byste oba.

Doplňuji:
PACKALko – já ti napsal názor na tvé, hypotetické, pořízení si psa.
Nemyslím si, že jsi nezodpovědná – ale myslím si, že jsi dítě.
A dítě (jakkoli ´staré´) má mít (přebírat si) jen takovou zodpovědnost, kterou zvládne bez stresu. A – opět – myslím si, že pes by byl starostí nad tuto hranici.
Nemyslím (a nepíšu) to ve zlém…
😉

Další odpovědi
pusinka50

Panebože. Péče o andulku a o psa je přece velmi podstatný rozdíl. Andulce dáš 1× denně čerstvou vodu a krmivo. Víc se starat nemusíš. Psa musíš venčit alespoň 3× denně, když vynecháš, naučí se dělat potřebu doma. Ráno s ním každopádně určitě musíš jít ven, pak odpoledne a pak večer. Musíš jít za každého počasí, za deště, za sněhu, za větru, za horka. A musíš počítat s tím, že to je závazek na min. 10–15 let. To ti bude 26 let. Dále. Utírat mu packy při špatném počasí, koupat ho, uklízet po něm všudepřítomné chlupy, které lítají i vzduchem, vyčesávat ho. Nechávat ho očkovat a od jara do podzimu mu vytahovat klíšťata z kožichu. Není to jen radost, je to především starost. Co když onemocní, kdo bude platit za ošetření zvěrolékařem…krmivo pro psa taky něco stojí. Takže být tebou, tak jestli srovnáváš péči o andulku a o psa, tak na psa raději zapomeň

anonym

Jestli jsi vhodná nebo ne, to musí posoudit tvoji rodiče. To oni totiž budou muset zaplatit veškeré nemalé náklady spojené s tvým přáním vlastnit psa, to oni ponesou zodpovědnost za veškeré konání psa a oni- rodiče, se budou muset o psa postarat pokud se ty jako „vhodná“ neprojevíš.
Navíc biewer je neuznaná barevná varieta jorkšíra, vzniklá z křížení jorka
a jiných plemen, takže se jedná o vysoce temperamentního psíka a ještě
k tomu bez zdravotních testů, protože se jedná o chov pouze bez PP (tedy bez oficiálního rodokmenu). Znamená to, že si pořídíte módního křížence
pod názvem biewer za nemalé peníze, které strčíte do rukou nějakému podvodníkovi- množiteli módních plemen. Jestli opravdu rodiče budou chtít pořídit pejska do rodiny, raději se poohlédněte po nějakém čistokrevném štěněti, tzn. s PP FCI.
 http://www.ifau­na.cz/psi/nemod­forum/r/hledat/?q=bi­ewer&sort=1

hanny 2

Mám yorka 13 let.Zapomeň na to,že bys mohla ranní procházky vynechat!!!Vždyť to je přece to nejdůležitější!!!To­bě se nechce ráno na záchod?A hlavně – musíš s ním chodit nejmíň 20 minut,protože pejsek nejdřív značkuje a potom se pořádně vyčůrá atd.Můj Kendy potřebuje ranní procházku nejdelší – tak 30–45 min.Je zvyklý na venčení 4× denně.Všechno jak píše pusinka,akorát chlupy u nás nelítají,tento pejsek nelíná,takže tohle je v pohodě.Jinak mě stál už spoustu peněz – v 5-ti letech prodělal 3× operaci kvůli močovým kamínkům -ten rok jsem za něho nechala u vet. 40tisíc.Od té doby mu musím kupovat klinickou dietu – žádá levná záležitost,pra­videlné kontroly,záněty moč.měchýře,na které je náchylný – je to holt přešlechtěné plemeno.

Beer4Real

No ranním procházkám se nevyhneš pokud nechceš mít doma mokro.
Ty bys taky nevydržela od rána do odpoledne nečurat :)

Morčata331

každý pes potřebuje běhat ale jestli máš zahradu tak je dobré ho tam na chvilku pustit ale podle toho v kolik se vracíš domů pes není jen tak ale držím ti palce:)

Skvirukl

Pes potřebuje venčení kvůli vykonání potřeby. Nejde jen o proběhnutí. Buď by Ti musel někdo ráno psa vyvenčit nebo bys měla problém (pes by to nevydržel). Nepíšeš, kdy se ze školy vracíš. Biewer a Yourkšír jsou poměrně živí psi (aspoň mám tu zkušenost). Mohou vydržet i samotní dlouho doma, ale není to úplně ideální. Pes oproti andulce potřebuje hodně času, více kontaktu s člověkem. Andulku nakrmíš a vyčistíš jí klec, občas ji necháš se prolétnout. Ale se psem si musíš pohrát, pravidelně ho venčit. Je to náročnější. Pokud jsi hoodně časově vytížená tak pes obecně není vhodné zvíře.