sobul

Jsem předvolán jako svědek k soudu.Musím si vzít dovolenou ?Jezdím s kamionem po celé Evropě.

Nejlepší odpověď
Hykam

Dovolenou nemusíte, ale zaměstnavatel je povinen vám dát neplacené volno samozřejmě omluvené.

Další odpovědi
Drap

Dostavit se musíte a pokud jste jako svědek, můžete po soudu požadovat ušlý výdělek.

jmhad

přesně tak,musíte se dostavit,být uvolněn ze zaměstnání,na předvolání si nechte napsat od zaměstnavatele svůj plat/hodinovou sazbu/ a soud Vám ušlou mzdu zaplatí.Bohužel ale jen dobu související s jednáním