Zlatý

Jsem povinen zastavit na výzvu Policie ?

Uvedu příklad: jedu v noci, tma jak v pytli a v lese mne staví člen Policie ČR ve stejnokroji stojícího u služebního vozu. Jsem povinen zastavit na jeho výzvu? Co když to bude nějaký převlečený lump s ukradeným vozem?!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Zastavit, zamknout, vytahnout okenka, nevypinat motor. Az k tobe prijde, nechat si ukazat sluzebni prukaz (za timto ucelem mirne stahnout okenko, jen aby bylo slysest co rikas, ale nebylo snadne vstriknout slzak) nebo pouzit paralyzer. V pripade jakychkoli pochybnosti zavolat 158, mobil ma dnes snad kazdy.
Za popisovane situace urcite kazdy policajt obezretnost pochopi.
Doplňuji:
Oprava: "vstriknout slzak) nebo pouzit paralyzer" melo "byt vstriknout slzak nebo pouzit paralyzer)" :D
A tu 158 volat za ucelem overeni. Meli by mit informaci o tom, ze tam ten policajt je.

Další odpovědi:

Zlatý

Musíš to risknout a zastavit. Mě v životě v noci v lese policisté nestavěli.

Zlatý

Jsi povinen zastavit. V takovémto případě máš smůlu.

No - kdysi, to jsme ješte nebyli v ´schengenu´, mne zastavili policajti v součinosti s pohraničníky (kousek od hranic), vojáci byli vyzbrojeni SA58 (PČR ´jen´ pistolemi),v situaci podobné té, kterou popisuješ - v noci, mimo obec, kousek od lesa.
Zastavil jsem, zkontrolovali si občanky a bylo to - ale ze zájmu jsem se zeptal, co by bylo, kdybych nezastavil - a bylo mi řečeno, že by stříleli (honili nějaké ´převaděče´) - a se samopalem se špatně diskutuje...
;-)
Nezastavovat bych nezkoušel...

Stříbrný

pravý policista tě bude stavět vždy na bezpečném místě, určitě nebude stát pravý policista v noci v lese s plácačkou, ale může tě zastavit hlídka ve vozidle, pokud se jí něco nezdá - třeba jedeš-li v kradeném autě, nesvítí ti světlo, atd...

pokud ale i tak potkáš "policistu" uprostřed lesa s plácačkou, měl bys volat 158, nahlásit místo a zastavit v nejbližší osvětlené obci...

Bronzový

ne,ale musíš ihned zavolat na 158,že tě stavěl podezřelý policista...(přesně jak uvádíš)

Stříbrný

Ti co radí nezastavovat, těm bych doporučil ověřit si tuto radu. Páč tak dlouho jsem neslyšel takový blábol.
Musíte zastavit policistovi.

Diskuze k otázce

Bronzový

Hamon

To nemusí být jen dopravní policajti, můžou k tomu být závažné služební důvody, proč by jakýkoli policajt potřeboval zastavit projíždějící auto v noci, v lese a klidně i bez plácačky.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.