Avatar uživatele
M.a.j.k.e.e.

Jsem pořád unavený. Čím to může být?

Cítím se pořád unavený, i když spím jak dlouho chci a ani třeba nic nedělám. Čím to může být? Mám něčeho nedostatek? Nebo je to něco jiného? Děkuji.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? eleonnore před 2715 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Únava je velmi nespecifický příznak a tak je někdy těžké určit příčinu.
Samostatnou nemocí je chronický únavový syndrom. Zvýšená únava může mít příčinu v dlouhodobém stresu či vytížení, v poruchách spánku, v depresi či úzkosti.
Dlouhodobá únava může být také v důsledku nedostatku živin, při chudokrevnosti, může být projevem chorob žláz s vnitřní sekrecí, zejména snížené funkce štítné žlázy či nadledvin, vyskytuje se při chronických infekcích, zánětlivých onemocněních, nádorových onemocněních.
Pro odhalení příčiny je tedy potřeba komplexní lékařské vyšetření a léčbu zaměřit na základní onemocnění.

Zdroj: http://prizna­ky.vitalion.cz/u­nava/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Tw!st

napadá mě několik věcí:

1. nedostatek vitamínu B nebo hořčíku
2.stres, deprese,úzkost nebo špatná nálada
3.špatné počasí a zima (nebo celkově podzim kdy bývá hodně tma a nesvítí slunce)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Příčin může být spousta a nikdo nedokáže
přes internet určit, co je její příčinou u Vás.
Doporučuji řešit s lékařem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bububabu

Běž k obvodnímu lékaři a nech si udělat pro jistotu krevní testy. Mě takhle zjistili velice vážnou chorobu z nedostatku bílých krvinek a právě neskutečnou únavou to začalo!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Podzimní únava?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví