M.a.j.k.e.e.

Jsem pořád unavený. Čím to může být?

Cítím se pořád unavený, i když spím jak dlouho chci a ani třeba nic nedělám. Čím to může být? Mám něčeho nedostatek? Nebo je to něco jiného? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Únava je velmi nespecifický příznak a tak je někdy těžké určit příčinu.
Samostatnou nemocí je chronický únavový syndrom. Zvýšená únava může mít příčinu v dlouhodobém stresu či vytížení, v poruchách spánku, v depresi či úzkosti.
Dlouhodobá únava může být také v důsledku nedostatku živin, při chudokrevnosti, může být projevem chorob žláz s vnitřní sekrecí, zejména snížené funkce štítné žlázy či nadledvin, vyskytuje se při chronických infekcích, zánětlivých onemocněních, nádorových onemocněních.
Pro odhalení příčiny je tedy potřeba komplexní lékařské vyšetření a léčbu zaměřit na základní onemocnění.

Zdroj: http://prizna­ky.vitalion.cz/u­nava/

Další odpovědi
Tw!st

napadá mě několik věcí:

1. nedostatek vitamínu B nebo hořčíku
2.stres, deprese,úzkost nebo špatná nálada
3.špatné počasí a zima (nebo celkově podzim kdy bývá hodně tma a nesvítí slunce)

ivzez

Příčin může být spousta a nikdo nedokáže
přes internet určit, co je její příčinou u Vás.
Doporučuji řešit s lékařem.

bububabu

Běž k obvodnímu lékaři a nech si udělat pro jistotu krevní testy. Mě takhle zjistili velice vážnou chorobu z nedostatku bílých krvinek a právě neskutečnou únavou to začalo!

lota

Podzimní únava?