Jsem podmínečně odsouzen za řízení auta pod vlivem alkoholu – můžu pracovat jako strojvedoucí na železnici ?

Vztahuje s zákaz řízení motorového vozidla i na výkon práce strojvedoucího na železnici ?

Nejlepší odpověď
anonym

No,s ožralým mašinfírou bych teda jezdit nechtěl!

Další odpovědi
Já...

No selský rozum mi napovídá, že se tě budou ptát minimálně na bezúhonnost (Výpis z rejstříku trestů) a ten hovoří v tomto případě naprosto jasně.

Otázkou však zůstává, jak by to bylo v případě, když kvůli alkoholu přijde člověk JEN o řidičák (ale není odsouzen) a přitom se to dozví mašinfírův šéf (nebo třeba pilotův)…

Hmmm, to by mne docela zajímalo…

Fidel

Myslím si, že zákaz platí i pro železnici. Pokud ho porušite tak jednak půjdete sedět a potom se dopustíte trestného činu maření úř. rozhodnutí…