Avatar uživatele
J.Z.

Jsem OSVČ-jaká část výplaty (měsíční provize) mi v případě exekuce může být stržena?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4327 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
jmhad

Odpoveď byla označena jako užitečná

Já raději cituji : Zaměstnanci musí být při exekuci na plat ponechána tzv. nezabavitelná částka ,která vychází ze životního minima a nákladů na bydlení a pro rok 2012 byla stanovena ve výši 5482 Kč na jednoho člena rodiny,zpravidla svobodný a bezdětný.Na další členy je to už podle tabulek nižší.Např ženatý a jedno dítě jen to 5482+1460 na manželku + 1460 na dítě = 8402.Pokud má povinný minimální mzdu,tak mu vlastně v tomto případě nelze nic strhnout. Podotýkám,že se bere to počítá z čisté mzdy a že se do toho zahrnuje vše – cestovné,stravné včetně stravenek a další. U OSVČ nejde dost dobře takový čistý příjem stanovit a ani nařídit exekuci na plat.Komu?Aby si on sám sobě strhával? Tam by exekutor volil jiný způsob,zpravidla obstavení účtu nebo prodej věcí. Lze ale se pokusit s exekutorem dohodnout na splátkách v nějaké výši rovnající se takové exekuci na plat.On to zpravidla přijme,protože s tím nemá další náklady

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?J.Z. Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
J.Z.

No jo, ale příjem z podnikání, není čistá mzda… je třeba odečíst nějaké náklady… ( myslím)

před 4327 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek