Jsem OSVČ-jaká část výplaty (měsíční provize) mi v případě exekuce může být stržena?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Bronzový

Já raději cituji : Zaměstnanci musí být při exekuci na plat ponechána tzv. nezabavitelná částka ,která vychází ze životního minima a nákladů na bydlení a pro rok 2012 byla stanovena ve výši 5482 Kč na jednoho člena rodiny,zpravidla svobodný a bezdětný.Na další členy je to už podle tabulek nižší.Např ženatý a jedno dítě jen to 5482+1460 na manželku + 1460 na dítě = 8402.Pokud má povinný minimální mzdu,tak mu vlastně v tomto případě nelze nic strhnout. Podotýkám,že se bere to počítá z čisté mzdy a že se do toho zahrnuje vše - cestovné,stravné včetně stravenek a další. U OSVČ nejde dost dobře takový čistý příjem stanovit a ani nařídit exekuci na plat.Komu?Aby si on sám sobě strhával? Tam by exekutor volil jiný způsob,zpravidla obstavení účtu nebo prodej věcí. Lze ale se pokusit s exekutorem dohodnout na splátkách v nějaké výši rovnající se takové exekuci na plat.On to zpravidla přijme,protože s tím nemá další náklady

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

J.Z.

No jo, ale příjem z podnikání, není čistá mzda.... je třeba odečíst nějaké náklady... ( myslím)

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.