yves

Jsem na UP a je mi 50,rikali mi,ze mam pri hledani prace rikat,ze jsem dotovana,nevite jak to funguje?Kolik je ta dotace

Jak dlouho ji bude ten,kdo me zamestna pobirat a na jak dlouho me musi zamestnat,aby me pak ,az skonci dotace nepropustil.Dekuji

Nejlepší odpověď
Jambalaya

To se v první řadě informujte na ÚP. ÚP mají různé individuální programy k poskytování dotací, co platí v Chomutově nemusí platit třeba v Praze.

Další odpovědi
mosoj

Jenom pro představu:

Jity (25.08.2010 13:02)
Dotace jsou různé, odvíjí se od předpokládaného hrubého příjmu, který dostane zaměstnanec od nového zaměstnavatele, který o dotace požádá. Zaměstnavatel musí splnit hodně moc podmínek, aby na ně měl nárok (napsat podnikatelský záměr, potvrzení od Celního úřadu, Zdravotních pojišťoven, Fú, OSSZ, že nemá žádné nedoplatky, vyplnit charakteristiku vyhrazovaných prac. míst, žádost o příspěvek na společensky účelná pracovní místa vyhrazená pro uchazeče o zaměstnání ). Na základě těchto podkladů pak Úřad práce rozhodne o výši a délce dotace. My jsme žádali ÚP na jednoho zaměstnance, který měl předpokládaný příjem 11 000 Kč/měs. a dostali jsme dotace na dobu 1 roku – 6 000 Kč/měs. Zaměstnavatel pak musí do určitého data předkládat ÚP Vyúčtování nákladů – SÚPM vyhrazené za každý měsíc. Pozor, zmíněný zaměstnanec nesmí dostat menší hrubou mzdu, než je sjednána ve smlouvě s ÚP, pak by mohl zaměstnavatel o příspěvek přijít. ÚP může přijít k zaměstnavateli na kontrolu, zda veškeré podmínky splňuje. Tak to alespoň bylo před dvěma lety.

arygnoc

nezávidím vám.
já jako skoropadesátník jsem sháněl práci 2 roky, nakonec jsem se musel za prací stěhovat a bojím se o ní každý den.