ondra07

Jsem na ÚP a chci mít příkazní smlouvu, musím se odhlásit z ÚP?

Chci mít příkazní smlouvu.. v podstatě odměnu ve formě provizí apod.. není to pracovní smlouva ani DPČ ani nic..
Dočetl jsem se, že si dávky musím platit jakoby sám.. ale teď to za mne odvádí úřad práce..

Jen by mne zajímalo, jestli můžu pořád zůstat na ÚP, i když budu mít příjem třeba 10 tis Kč.. to jsem se nikde nedočetl už.
Nepsali tam žádné omezení. Tak si myslím, že můžu být pořád na ÚP.

Neví to někdo na 100% ?

Odpovědi
ivzez

Ondro, nerozčilujte se, radši si zjistěte, v jakém
případě můžete s někým uzavřít příkazní smlouvu.

V době evidence na ÚP smíte vykonávat pouze tzv. nekolidující
zaměstnání s výdělkem do 5.500 Kč (částka se od 1. ledna 2017
zvýšila) měsíčně. V době evidence na ÚP nesmíte podnikat…

Přestaňte „si myslet“ a seznamte se se zákony
o živnostenském podnikání a o zaměstnanosti…

Drap

Jakýkoli příjem musíš na UP nahlásit.

MK44

Pokud jste v evidenci ÚP jako uchazeč o zam., nepobíráte podporu v nezam. a nepobíráte inval. důchod, můžete mít příjem max. 4950 Kč měsíčně.

ondra07

Drap.. na to jsem se ale neptal.. jasne, že jim to řeknu.. ale oni ani nebudou vědět, co to příkazní smlouva je.. jde o to, jestli tam můžu zůstat nebo ne? Chápeš to?