FikeCZ

Jsem na gymnaziu a chci přestoupit,mohu ještě?

Zdravím,jsem na 8 letém gymnazium.(ted teoreticky první rok na střední) první 4 roky se daly vydržet ale ted už na to opravdu nemám..Chtěl bych přestoupit třeba na středni školu nebo klidně i učnák.Je mi jasné že do druháku mne nedají ale to mi nevadi,spíž mne zajima jestli mám ještě šanci podat přihlašku nebo ne? :)
Doplňuji:
Mne šlo hlavně o to,jestli by byli ještě schopni mi dát např nahradní termín na zkoušky abych mohl do nové školy nastoupit už v záři :)

Odpovědi
M.

Samozřejmě, že můžeš. Přechází se normálně :)

Drap

Proč ne. Po dohodě se starou i novou školou.

anonym

Nebudeš pravděpodobně muset dělat přijímací zkoušky, maximálně rozdílovky z určitých předmětů. Projdi si školy, které by pro Tebe připadaly v úvahu. Na netu je na ně většinou i e-mailová adresa. Zkus se nejdříve dotázat tímto způsobem, zda by Tě přijali a když Ti tuto možnost přislíbí, tak si napiš žádost a pošli ji na školu doporučeně, nebo s ní do školy přímo zajeď.
Neboj se toho. Lepší je si přiznat, že na něco nemáš a přestat se nesmyslně trápit, než se snažit za každou cenu vydržet a nakonec se sesypat.
Držím Ti palce.