Jsem na brigádě na dohodu o pracovní činnosti. Mám slevu na poplatníka i na studenta a můj plat je tak nízký,

Nejlepší odpověď
standa

A otázka zní ?

Pokud byste se například ptal(a) na to, PROČ je váš plat tak nízký, když uplatňujete daňové slevy…, tak by odpověď mohla znít např. takto:

  • uplatňujete zmiňované slevy pouze u tohoto zaměstnavatele, kde pracujete na DPČ ?
  • podepsal(a) jste tzv. růžové prohlášení pouze u tohoto zaměstnavatele ?
  • pokud je na výše uvedené otázky odpověď ano, tak by na vaší výplatní pásce měly být zmiňované slevy vidět a vaše čistá mzda by se měla vypočítat zhruba takto:

10.000 hrubá mzda

  • 1.100 sociální a zdravotní (11% ze mzdy)
  • 2.010 daň (15% ze superhrubé mzdy *)

+2.305 slevy na dani (2.070 na poplatníka + 235 na studenta)

8.900 Kč čistého

*) 13.400 (=10.000 + 34%pojištění, které platí zaměstnavatel)