onemisfit

jsem holka.je mi 14.chci začít hrát hokej

ještě neumim pořádně bruslit.jak začít?napadlo mě začít s florbalem a zároven se učit bruslit…nemam moc velkou výdrř ani obratnost,ale to se dá časem napravit.co myslíte?
Doplňuji:
nejsem ani moc vysoká,mam 156cm,ale to asi neni takovej problém…

Nejlepší odpověď
anonym

http://www.div­cihokej.cz/cs/na­bor-hokejistek/Tady jsem našla pár odpovědí na Tvé otázky.

Zdroj: internet

Další odpovědi
marci1

Podrobnosti o dívčím hokeji :http://www.div­cihokej.cz/cs/na­bor-hokejistek/

Noga

Hokej je poměrně finančně náročný, alespoň na začátku kdy si musíš koupit celou výstroj. Ohraná komplet stojí 5000Kč a víc. Brusle bych si koupil nové 1500+ a hokejka jde sehnat za 800Kč. Nová výbava pak přijde nejmíň na 12000Kč.
Jestli si to můžeš dovolit, tak si zajdi u vás ve městě na zimák, podívej se kdy dělají nábor a přihlaš se.
Kdyby to bylo moc, tak bych si na začátek sehnal jen brusle a chodil se učit bruslit.

Každopádně se přihlaš na ten florbal. Náklady jsou o dost menší, hokejka 800 a boty 1200, nic víc není třeba. Florbal je fyzicky míň náročný, některé věci jsou jinak, ale ten základ je stejný a naučíš se hodně co pak použiješ i v hokeji. Taky tam můžeš najít pozici, která ti bude nejvíc vyhovovat. Jestli spíš v defenzívě nebo tě bude bavit útok, anebo možná tě začne bavit chytat. Tam je potom, ale ta výstroj (hokejová) ještě o dost dražší, nejmíň 20000Kč.

Výdrž i obratnost si nacvičíš, běh je na to dobrý. A výška taky nevadí, zase máš těžiště víc dole, takže bys měla mít lepší stabilitu a pokud budeš mít silné nohy, někdo tě jen tak nesundá na zem.

malinak812

Já osobně bych asi v první řadě začal s tím bruslením, to je u hokeje opravdu dost důležité. Pak bych nejspíš pokračoval pořízením nějaké hokejky a pomalu se začal učit hrát. Dneska už není problém sehnat hokejky i v menších velikostech. Taky jsem nedávno sháněl synovi jednu a nakonec jsem mu ji objednal tady odtud – https://www.bau­erhockey.cz/hrac-hokejky