Avatar uživatele
erikson

jsem doma sam a moje mama odešla a ma rostrousenou sklerozu co mam delat

pomoooooooooo­ooooooooooooc

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? chudst před 3912 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
badisko

bohove …pisatele vite nekdo co je to roztrousena skleroza?..ze chcete volat 158!!!

ctete zde http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Roz­troušená_skle­róza tohle neni nejaka starecka demence ze netrefi z5 domu ..

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Ihned zavolej na policii na číslo 158 a řekni jim, že máma odešla a má roztroušenou sklerózu. V tomhle případě je nutno ji co nejrychleji najít. Volej okamžitě a dej vědět, až ji najdou a vše bude o.k.
Doplňuji:
Samozřejmě, že RS není Alzheimer, ani stařecká demence, ale já jsem několik takových záchvatů při RS viděla. Tudíž doporučuji volat Policii. Jedná se o závratě, třes, potíže s řízením apod. Nelze tuto nemoc podceňovat.

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zzzzz

zavolej policii 158
Doplňuji:
Jistě že to není stařecká demence, ale myslím si, že operátor na policii posoudí situaci lépe než my tady z jedné věty. Položí mu doplňující otázky, a určí závažnost, je na to vyškolen. Pokud se maminka nevrátila, tak jak slíbila, nic bych nepodceňovala a zavolala policii.

Upravil/a: zzzzz

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ponovotny

no jestli není v domě nebo okolo to můžeš zkouknout, ale když ne, pak nemá cenu sám hledat a volej

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Roztroušená skleróza není alzheimer !!
Nicméně jenom ty víš co jí hrozí. Pokud se nevrátí v nějaké rozumné době infrormuj policii.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
chudst

Na 158 bych volal až nakonec. Nejdříve bych prověřil okolí – není místo, kam třeba tvá mamka často chodí? (K sousedům?) Každopádně dále než k sousedům nechoď (a pokud za nimi maminka běžně nechodí, tak ani tak k nim nechoď). Zavolej raději někomu z příbuzných, kdo bydlí nejblíže a poraď se s ním, co dělat. Pokud řekne: volej 158, tak zavolej na policii, pak se představ, řekni své jméno, kde bydlíš a že má maminka roztroušenou sklerózu a co jí hrozí. Neboj, v okamžiku, kdy se toho chopíš za pomoci dospělého, uleví se ti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek