erikson

jsem doma sam a moje mama odešla a ma rostrousenou sklerozu co mam delat

pomoooooooooo­ooooooooooooc

Nejlepší odpověď
badisko

bohove …pisatele vite nekdo co je to roztrousena skleroza?..ze chcete volat 158!!!

ctete zde http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Roz­troušená_skle­róza tohle neni nejaka starecka demence ze netrefi z5 domu ..

Další odpovědi
marci1

Ihned zavolej na policii na číslo 158 a řekni jim, že máma odešla a má roztroušenou sklerózu. V tomhle případě je nutno ji co nejrychleji najít. Volej okamžitě a dej vědět, až ji najdou a vše bude o.k.
Doplňuji:
Samozřejmě, že RS není Alzheimer, ani stařecká demence, ale já jsem několik takových záchvatů při RS viděla. Tudíž doporučuji volat Policii. Jedná se o závratě, třes, potíže s řízením apod. Nelze tuto nemoc podceňovat.

zzzzz

zavolej policii 158
Doplňuji:
Jistě že to není stařecká demence, ale myslím si, že operátor na policii posoudí situaci lépe než my tady z jedné věty. Položí mu doplňující otázky, a určí závažnost, je na to vyškolen. Pokud se maminka nevrátila, tak jak slíbila, nic bych nepodceňovala a zavolala policii.

ponovotny

no jestli není v domě nebo okolo to můžeš zkouknout, ale když ne, pak nemá cenu sám hledat a volej

mosoj

Roztroušená skleróza není alzheimer !!
Nicméně jenom ty víš co jí hrozí. Pokud se nevrátí v nějaké rozumné době infrormuj policii.

chudst

Na 158 bych volal až nakonec. Nejdříve bych prověřil okolí – není místo, kam třeba tvá mamka často chodí? (K sousedům?) Každopádně dále než k sousedům nechoď (a pokud za nimi maminka běžně nechodí, tak ani tak k nim nechoď). Zavolej raději někomu z příbuzných, kdo bydlí nejblíže a poraď se s ním, co dělat. Pokud řekne: volej 158, tak zavolej na policii, pak se představ, řekni své jméno, kde bydlíš a že má maminka roztroušenou sklerózu a co jí hrozí. Neboj, v okamžiku, kdy se toho chopíš za pomoci dospělého, uleví se ti.