Biedronca

Jsem chranena kdyz v 7denni pauze (HA Mercilon) mam styk?

Uzila jsem dva platicka zasebou bez pauzy tj. 21+21 tabletek zasebou.Nyni po dobrani posledniho prasku z 2 platicka delam uz pauzu a cekam na menzes.Kdyz v teto pauze (nez to dostanu) budu mit styk,jsem chranena?

Odpovědi
petka

Ano, měla bys být chráněná při každé sedmidenní pauze…pro jistotu si můžeš zavolat doktorce.

Johny_r

Chráněná před čím? Před otěhotněním ano, před pohlavně přenosnými chorobami samozřejmě ne.
Přečti si příbalový leták. Dozvíš se tam víc než tady.
Ale jinak ano, pokud dodržíš předepsanou délku pauzy, jsi chráněná.
Snad nemusím dodávat, že po dvou platíčkách nemůžeš mít dvakrát delší pauzu, ale zase jen ten týden.

venkovan

A co ten druhý. ten si bude jen užívat? Žádná odpovědnost aby svoji partnerku chránil?