žužu xD

Jsem absolvent a mam brigadu pres tyden i o vykendu nejméně do prosince.. musim se hlasit na pracák? díky

Nejlepší odpověď
verunka483

možná by se hodilo se vzdělávat víc, aby jsi už příště nepsala víkend s tvrdým Y :)

Další odpovědi
Michal Kole

To ej trochu komplikovanější.

z brigády se většinou neplatáí pojištění (zdravotní a sociální) takže je potřeba být zaevidována na Úřadě práce.

Ale podle nového zákona, když si vyděláváš nad nějakou částku (tuším 4 litry )tak tě nezaevidují. a pojištění si musíš platit sama z brigády.

pokud máš dohodu o provedení práce tam se neplatí pojištění pokud je výplata nižší než 10 tisíc (nevím zda hrubého nebo čistého)

pokud máš dohodu o pracovní činosti tam se již pojištění platí.

Lepší je si to zkontrolovat na zdravotní pojišťovně a správě sociálního zabezpečení protože někteří zaměstnavatelé jsou „vykukové“.

opportunity

Na pracák určitě zajdi, nebo na sociálku, a tam ti i poradí. Jinak za sebe budeš muset všechno platit.

žužu xD

„Verunka“ : ptala jsem se skrz pracák a ne skrz český jazyk.. tak kdyby jsi byla tak hodná a starala se radši o sebe..