Jojka

Jorkšír a anestézie – bezpečná, nebo nebezpečná?

Doktor na veterině mi řekl, že mé jorkšírce rostou zuby dvěmi řadami a proto ji musí přebytečné zuby vytrhnout pod narkózou. Kamarádka mi říká, že je to nebezpečné ať to nedělám. Jorkšírce je 18 měsíců. Mám pochopitelně strach.

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak rozhodně každá narkóza nese určité riziko. Máme 11-ti letého voříška a už byl za poslední 2 roky na několika operacích. Všechny přežil.
Doktor by neriskoval, kdyby měl podezření, že pejsek operaci nezvládne. Zuby ve dvou řadách jsou nebezpečné, pejsek nebude moct pořádně jíst, může se stát, že si poničí dásně a patro, dostane infekci, atd.
Rozhodnutí je na vás, já bych do toho šla, uspání bude malé, na krátkou dobu, zoubky budou vytrhané raz dva, riziko je malé.

Další odpovědi
gnr54

Moje yorkširka Terinka měla to samé.Na jaře ji budou 3 roky. Částečná narkoza ji moc nezabrala,tak jí dal veterinář celkovou.Injekci dostala v 17:00 asi 2 hoďky spala a pak byla jak opilá,takže žádný gauč,jen na podlaze aby nespadla.Druhý den už byla v pohodě jako by ani nebyla na trhání zubů.Kdyby jste se na to vykašlala,tak by měla později o hodně větší problémi.Takže doporučuji!!