iwetax

Jogurt pro psa?

Naše fenka má od malinka problémy s průjmem. Nejdřív jsme jí dávala konzervy , po ní měla stále průjem. Pak jsme přešli na kvalitní granule. A problém se zastavil a má víkali tuhý. Problém je ale, když jí dáme něco navíc ( kousek párku, chrupavku z kuřete, psí pamlsky, vepřové ucho) tak se jí ihned průjem vrátí. Známá mi říkala, že pokud jí budu chtít dát třeba to vepřové ucho tak jí mám dát nejdřív bílí običejný jogurt. Co myslíte pomůže to?

Nejlepší odpověď
BENYTA

Pokud je Vaše fenka takhle citlivá,zůstala bych u krmení,které jí vyhovuje,a pamlsky prostě nedávala.Bílý jogurt vůbec není obyčejný,naopak,na­ordinovala jsem si ho po ránu kvůli nechutenství,per­fektně rozjede metabolismus a dostanu hlad.Ale zdraví prospěšné bifidobakterie můžete fence dávat formou Pangaminu – sušených pivovarských kvasnic,moji pejsci se po nich můžou utlouct.

Další odpovědi
Katak

Jak jistě víte, pes by normální jídlo jíst neměl, takže párek ne. Chrupavka i kosti z kuřete, také nejsou příliš vhodné pro psy.
Laktóza, která je obsažena v jogurtu je pro psa nestravitelná, tzn. že po laktoze může průjem přijít. Ale samozřejmě pokud je Váš pejsek tak citlivý, měla by jste navštívit veterináře a poradit se s ním.
Může jít o poruchu trávení.

ReHu

Myslím, že to asi moc nepomůže. Zůstala bych u toho, co jí nedělá potíže. A poradila bych se na veterině.
A prosím, opravte si ty hrubé pravopisné chyby. Luštím a dumám, co tím myslíte. (Víkali, bílí običejný jogurt ???)

Misak22

Katak: Chrupavky jsou velmi zdravé pro psi na klouby.Ovšem kuřecí kosti opravdu nejsou vhodné štípou se a mohou spůsobit vážné problémy.
iwetax:Opravdu bych zašel k veterináři,pes když má průjem tak není něco v pořádku,akorád když přecházíte třeba z granulí na vařené nebo naopak tak mývají průjem tak měsíc než si zviknou na jinou potravu.