Avatar uživatele
anonym

Jmenování vlády.

Při jmenování vlády, před vstupem pana presidenta, Hradní hudba ( ze záznamu) hrála nějakou skladbu. Já se ptám jakého autora byla a jaký má význam při takových příležitostech ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 3914 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Ze zdroje – http://eamos.pf­.jcu.cz/amos/kat_hv/m­odules/low/kur­z_text.php?id_kap=­6&kod_kurzu=kat_hv_057

Mohlo by to být tato skladba.

Před příchodem prezidenta republiky obvykle nastoupí vojáci Hradní stráže, kteří přinesou prezidentskou vlajku (standartu). Trubači hrají fanfáry, jimiž začíná skladba Leoše Janáčka, která se jmenuje Symfonietta

Důvod? Zřejmě slova L. Janáčka, která napsal při vzniku této skladby. Poprvé se hrála v r. 1926.

Leoš Janáček Sinfonietta.pdf

„Přicházím s mladým duchem naší vlasti, mladou hudbou,
nejsem ten, kdo se rád dívá dozadu, nýbrž ten, kdo raději
hledí dopředu. Vím, že musíme růst a nespatřuji ten vzrůst
v bolesti, ve vzpomínkách na utrpení a utlačování. Shoďme
to ze sebe! Představme si najednou, že se musíme dívat
dopředu. Jsme národ, který má ve světě něco znamenat!
Jsme srdce Evropy! To srdce musí být v té Evropě cítit!“

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

autora neznám, nesledoval jsem, přesto mohu odpovědět, že význam ceremoniálu je obvykle takový, že máš mít pocit, že se něco děje. O významu dění následně rozhodují zúčastnění. Bez účastníků se prakticky nic nedělo ,)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

Nehráli Ódu na radost ? Prvně by to bylo opět ve znamení řitního alpinismu, zda druhé, aby to trochu vyvážilo tu hrůzu…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Když jsem si ukázku přehrávala, poslouchala ji se mnou houslistka, která hraje první housle v jednom městském komorním orchestru. Tvrdila, že je to skladba od Janáčka nebo Suka. Proto jsem hledala a našla to, co vložila.

před 3914 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek