Jméno Leona

Dobrý den, chci se zeptat, je to správně, když řeknu Leji jako Leono? Děkuji

Odpovědi
www

Pravděpodobně chceš vytvořit zdrobnělinu, zkrácené jméno ap. Je jen na tobě a oslovené, co se jí bude líbit. Tvoje varianta je podle mne pěkná a vhodná.

Lamalam

Leona je mladší sestra, od malička jí říkám Lehono. mamka jí říká Leuško.

anonym

What???
😉
Chceš se zeptat, jak oslovit holku, která se jmenuje Lea?
😉
No – tak – ´komu-čemu´- LEI (NE Leji)…
A Lea není Leona (tak jako třeba Pavla není Pavlína).
___
Ale jak ji budeš oslovovat se domluv s ní – znám kluka, který se jmenuje Pavel, ale slyší na jméno Tonda…
😉

iceT

Lea je Lea a Leona je Leona.
Obě jména mají svůj původ a svůj význam.Pokud Leonu oslovíš Leo,nic se neděje,taky jsem tak svou kamarádku oslovovala zkráceninou,ale pokud Leu oslovíš Leono,už je to jako oslovovat jinou osobu.
Takže si myslím,že to není správně.

MK44

Nevím, co myslíš slovem „správně“, Peggy. Záleží, jak to cítí ta Leona. Jak se tváří, když ji tak oslovuješ? Nejlepší bude se jí zeptat, jak jí to zní, jak jí říkají jiní, jaké oslovení je jí příjemné atd.

lota

Gramaticky správně je spíš asi Lei, ale hovorově bych se určitě nebála ani Leji. Lehono se mi líbí.:-) Sestře můžeš říkat i Leonie.:-) http://svatky­.centrum.cz/svat­ky/jmenne-svatky/leona-81/