Jméno Guleilm

Odkud pochází mužské jméno Guleilm?Našla jsem ho v rodokmenu.

Odpovědi
Lencis

Hledala sem dlouho předlouho, na českém netu bez úspěchu… až v anglických slovnících jsem vyhrabala, jediné co jsem našla tak jméno v podobě s dvěma l

GUILLEM
mužské jméno, původem z Katalánštiny, je to obdoba WILLIAMA, u nás by to byl zřejmě Vilík 😁

WILLIAM
Je původně německé jméno Willahelm a je to slženina ze slov wil „vůle, přání“ a kormidla „přilbu, ochranu“

Dalo by se tedy velmi přeneseně říci že jméno by mohlo znamenat něco jako „přející ochranu“

Dandi

Jedná se o starodávné jméno původem u vikingů. Podobnost má se jménem Willy. Jedná se o jméno, které se dnes užívá především v severských zemích a hlavně ve Skotsku. Nejspíše tedy máte předky v severních zemích.