Jméno fotografa, který se proslavil díky tomu, že fotil kusy mrtvých těl.

Nevíte prosím jméno fotografa, který se proslavil díky tomu, že fotil kusy mrtvých těl.
A jeho fotografie vypadaly zastarale. Měl nebo stále ještě má v Brně výstavu ve Vaňkovce.
Doplňuji:
A později inspiroval svojí tvorbou jednu rockovou kapelu, která použila spousty jeho prvků ve svém hudebním videoklipu. Nevíte, o kterou skupinu šlo?

Nejlepší odpověď
myšpulín

Americký fotograf Joel Peter Witkin.
Doplňuji:
Skupina Nine Inch Nails, píseň „Closer“ roku 1994.

Další odpovědi
hanulka11

tak má zřejmě pravdu myšpulín

RAB

Witkin
byl o něm hezký článek v Respektu