Jméno Chuck je z jakého původu?

Zajímá mne, odkud je Chuck Norris…

Nejlepší odpověď
kosaaaak

Odkud je Chuck Norris a jakého původu je jméno Chuck jsou dvě různé věci.

Chuck je zkráceně Charles > původem germánského > termín „Churl“ označoval svobodného člověka patřícího do šlechtického stavu. (tak to aspoň tvrdí wiki)

Další odpovědi
Děda Louda

Odkud je Norris nevím, ale jméno Chuck, stejně jako Geck, pocházejí nepochybně z ruštiny.

Kerberus

Jména Čuk a Gek jsou typická ruská, nemají nic se jménem Chuck společného. Jinak Čuk = Tschuk.

Obě odpovvědi jsou chybné.

Jméno Chuck je anglického plvodu a překládá se jako ten, kdo dělal něco z uvedených činnoostí nebo používal jistý předmět.

skľúčovadlo
objímka (kovaného kusu na čape)
vyhadzov
vykopnutie
štuchnutie do brady
zlatko
hádzať
nechať
upínať
upínací
redukčný

http://webslov­nik.zoznam.sk/en-sk/Chuck

Chuck Norris- nar. 10. 3. 1940, Ryan, Oklahoma.

Anglické zdroje popírají, že Chuck je zkráceně Charles, tedy Karel. Jméno Charles/Carl má etymologcký původ jako CHurl, tedy v překladu hulvát. V angličtině původně označoval člověka, později význam "servilní rolník a označoval nejnižší hodnost čestných občanů. Podle Oxford anglického slovníku později znamenal protiklad šlechty = obyčejný člověk.

http://en.wiki­pedia.org/wiki/Churl