Natee

Jména typu „Letní vánek“

Někde jsem slyšela, že lidé tak nějak spjatí s přírodou si děti pojmenovávají slovy Jarní vánek, nebo třeba Ten co ráno vítá slunce.
Je to pravda? Je to vůbec u nás možné?

Nejlepší odpověď
Drap

Jsou to pěkná jména, ovšem pro civilní méno naprosto nevhodná. Jako přezdívka je to pěkné, ale podepisovat se takhle ? To potom musí proklínat rodiče do smrti. Nevím, jestli jeto možné, ale kdo to žádá, tak by se měl okamžitě úředně poslat na psychiatrii

Další odpovědi
hanny 2

Možné to je,ale ne u nás,tak možná v zemi Indiánů.Ve filmu Tanec s vlky s Kevinem Kostnerem byla jména tohoto typu.

anonym

Než se ocitneš v situaci, že budeš čekat dítě, doufejme, že poněkud zmoudříš a kromě ohledu na dítě v životě, zjistíš, že na matrikách jsou seznamy křestních jmen akceptovaných českou legislativou, která má svá praktická pravidla, takže tvé nápady tam nejsou obsažené.

WeeBear

Jak psala Hanny, u indiánů určitě, tam se čeká, až dítě vyroste a nějak se projeví. A podle toho mu pak dají jméno. Podle toho, co má/nemá rád, jaký je, či podobně.

.. Každopádně u nás je to nemožné, pokud se chceš nějak pojmenovat, tak křestní jméno musí vycházet z nějakého kalendáře (ať už našeho, či cizího).