Avatar uživatele
Illines

Jmena deti,urdrzuje se tradice v rodine po tatkovi,babic­ce atd?

Myslim si,ze tato tradice uz nefrci.Ale v me rodine se to zachvalo a jak u vas?Dik

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, manon, Lucijej, anonym, zzzzz před 4154 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
WeeBear

U nás ano. Sice ne v mé, ženské linii, ale mužské ano. Po posledních devět generací nesl každý z otcovy strany jméno svého otce. Bratr rovněž. Uvidíme, zda se to udrží i nadále.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Už to moc nefrčí. Když jdu v létě kolem hřiště nebo pískoviště, tak slyším samé Esmeraldo, Vaneso, Sebastiane atd. U nás v rodině máme všichni české jména, někteří je mají i po předcích, tak nějak se nám to víc k českým příjmením líbí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lucijej

Částečně, jeden můj brácha má jméno po dědovi, druhej brácha po druhým dědovi a bratránek po mým tátovi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
manon

Já moc nejsem zastáncem opakování jmen v rodině (asi jsem dokonce odpůrcem :) ) zbytečně se lidi pletou, když se jmenují tři generace stejně :) Líbí se mi víc, když každý má své pokud možno netuctové jméno – ale v souladu s příjmením a zemí, odkud rodina pochází.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Mám jméno po matce(v mužském tvaru),ale svým dětem jsem dal jména,která v tu dobu frčela!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek