Dados

Jména a jejich zařazení

Zdravím, napadla mě otázka podle čeho se dávali jména do kalendáře (např.:17.09.- Naděžda nebo 18.09.-Kryštof)
Předem díky za odpověď

Nejlepší odpověď
annas

Vložila jsem podobnou otázku: Kdo rozhoduje o zařazení jmen do kalendáře

Odpovědi najdete v odkazu:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdo-rozhoduje-o-zarazeni-jmen-do-kalendare

Další odpovědi
Alesh

Podle mě si to někdo vycucal z prstu, nějaký kněz nebo tak někdo. Některá budou spojena i s nějakou událostí, která se nějaké významné osobě toho jména v ten den stala, např. Václav, spojeno s vraždou sv. Václava, tedy 28. 9.