Vlastimil K.

Jezdím-li s propadlým řidičským průkazem, pozbývám tím zároveň oprávnění řídit atd.?

Zdravím vespolek, jezdím-li s propadlým řidičským průkazem, pozbývám tím zároveň oprávnění řídit? A co když, nedej bože, způsobím s tímto prošlým řidičským průkazem dopravní nehodu? Bude po mně pojišťovna (konkrétně ČP) vymáhat pojistné plnění? Děkuji za odpověď!

Původní neotázka
Jízda s propadlým řidičským průkazem.

Odpovědi
cukrar

Pojištovna bude plnit, páč jen nemáte platný řidičský průkaz, to je na pokutu, nikoliv že nemáte oprávnění řídit.

Propadlý řidičský průkaz
Zdravím vespolek,
jezdím-li s propadlým řidičským průkazem, pozbývám tím zároveň oprávnění řídit? A co když, nedej bože, způsobím s tímto prošlým řidičským průkazem dopravní nehodu? Bude po mně pojišťovna (konkrétně ČP) vymáhat pojistné plnění? Děkuji za odpověď!
[REAGOVAT]
Vloženo 8. listopadu 2016 (17:33)
Zobrazit vlákno Propadlý řidičský průkaz na samostatné stránce.

ODBORNÍK
RE: Propadlý řidičský průkaz
Pořád jste držitelem řidičského oprávnění, jen pácháte přestupek.
[REAGOVAT]
Vloženo 8. listopadu 2016 (18:20)

Zdroj: http://www.12bo­du.cz/poradna­.php

anonym

To dá rozum,že všechno pak pěkně zacáluješ.
Vezmi rozum do dlaní a udělej si novej,co ti v tom brání,tolik to snad nestojí.

Drap

Pokud je propadlý, je to stejná situace jako bys ho vůbec neměl.