vocas

Jizda bez ŘP po „ostatní komunikace“

chtěl bych se zeptat jak to je když pojedu s autem po parcele vyznačené v katastru jako ostatni komunikace za učelem jizdy a chuze a nebudu mit ŘP či auto nebude splňovt technicky stav pro provoz na pozemnich komunikacich a chatnou mne policajti, tak jestli se mužu okradit tím že to neni pozemni komunikace tudíš se nedopouštím porušením zákona. Všem budu za rady vděčný

Nejlepší odpověď
Drap

I na ostatních komunikacích platí silniční zákon a stejná pravidla pro provoz a řízení motorových vozidel.

Další odpovědi
standa

Předchozí odpovědi (které jsou pro tazatele snad dostatečně výmluvné) doplňuji ještě o právní pohled:

Zákon (č. 13/1997 Sb., o pozemních komunikacích*) rozděluje POZEMNÍ KOMUNIKACE, na které se vztahuje působnost silničního zákona, na 4 základní kategorie:

  • dálnice
  • silnice
  • místní komunikace
  • ÚČELOVÁ KOMUNIKACE

Přičemž k ´debatě´ je samozřejmě ta poslední kategorie, do které spadá desítky různých veřejných, ale i soukromých pozemků, které lze při troše fantazie či přání (stejně jako uživatel vocas) považovat za takové, na které se nevztahuje působnost silničního zákona.

Níže ve zdroji je odkaz na wikipedii, kde je uveden výčet všech různých druhů ´účelových´ komunikací…, negativní výčtem lze odvodit co tedy do této kategorie účelové komunikace nespadá.

*) pozor tento zákon není oním klasickým silničním zákonem č. 361/2000 Sb., který upravuje PROVOZ na pozemních komunikacích

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/%C3%9A%C4­%8Delov%C3%A1_ko­munikace

cukrar

vocas, mýlíte se.
Dostanete trest, pokutu, body i klidně zadržení řp.

dagry

No myslím, že tvůj NICK je na místě !!!!

picnimok

Jistě že se ohradit můžeš,jen asi bude problé vysvětlit „jim“,jak si to vlastně myslel,protože se s tebou už o ničem bavit nebudou..doufám že rozumíš co ti chci napsat vocase!!