system

Jízda bez řidičského oprávnění pokuta + zákaz

Dobry vecer 26,4.2010 mne chytla policie pri jizde bez Řidické Oprávnění dostal jsem pokutu 26.000kc a zakaz na rok z duvodu ze nemam zaznamy v rejstriku trestu a za slusne chovani,ma otazka je zda si muzu v polovine zakazu pozadat o odpusteni a dokoncit autoskolu a kde mam zadat o odpusteni a za musi do te doby byt zaplacena cela castka 26000kc dekuji za odpoved

Nejlepší odpověď
standa

Ano, můžete požádat o prominutí zbytku trestu.

Dne 27.10.2010 (den po vypršení půlky trestu) pošlete žádost o upuštění od zbytku trestu té instituci, která vydala rozhodnutí o trestu, tzn. buď u příslušného městského úřadu/magistrátu nebo u soudu.

Ke dni podání žádosti musí být finanční pokuta samozřejmě zaplacená.

Pokud si nebude vědět rady jak žádost formulovat, tak mrkněte např. do zdroje.

Autoškolu kontaktujte až poté, co obdržíte rozhodnutí o prominutí zbytku trestu.

Zdroj: http://www.vzory-zdarma.cz/obcanska-a-lidska-prava-diskriminace/ob­cansky-zakonik/navrh-na-odpusteni-trestu-zakaz-rizeni-motorovych-vozidel/