kosna

Jizda bez opravneni

meho kolegu pred tydnem chytla policie po 1 jak jel bez rp a je zakem autoskoly mam odjezdenou 28 jizdu pri kontrole mel vse v poratku myslym tim stav-vozu,pojistku apd kromne toho RP ze nemal nechtel rici co dostal jestly pokutu nebo zakaz ci napomenuti,au­toskolu si asi nedodela
Doplňuji:
Otazka je co asi mohl dostat zakaz nebo napomenuti ci pokutu kdyz jel po prve amel vse v pratku krom toho ze nemel ridicak a je zakem autoskoly nechtel my to rict

Nejlepší odpověď
standa

Kolega se dopustil přestupku „řízení bez ŘP“, za který hrozí pokuta 25–50 tis. Kč + zákaz řízení.

Z uvedeného vyplývá (kromě té pokuty), že autoškolu MUSÍ přerušit po dobu zákazu řízení. Samozřejmě, že si autoškolu může dodělat ihned poté.

Ještě bych poradil 2 věci:

  1. důrazně kolegu upozorněte, aby během zákazu řízení na auto zapomněl, jinak že by to mohlo dopadnout mnohem hůř…, to už by pak při dalším chycení šlo o trestný čin ´maření výkonu úřčedního rozhodnutí´
  2. po půlce toho trestu zákazu řízení může požádat o prominutí zbytku a pokud mu to prominou, tak ať si okamžitě dodělá tu autošklu

Další odpovědi
dejv.s

Ještě maličko doplním. Ještě 7 bodů do karty řidiče kterou mu zřídí když řeší přestupek. Takže si udělá řidičák a hned bude mít 7 bodu… Kolega je pekný trouba… Hezký den Dejv

Zlatomuska

a jaká je otázka?

Tak to „jenom bez řidičského průkazu“ je závažný přestupek. Větsinou se tento prestupek pojí s peněžitou pokutou do 100.000. Dle toho, jestli je mladík zaměstnaný apod. Spís mu hned odstavili auto a udělali ty ty ty. Ale pokutu urco dostal. A pokud mu jestě nebylo 18, tak se to jestě hlasí na sociálce

Ano, opravuji, včera jsem to užnestihla, ale dočetla jsem se, že je ta pokuta fakt max.50.000,–