mosoj

Již se Vám stalo, že jste poslali převodem peníze na jiný účet ?

Pokud ano , jak jste dopadli, znám člověka který přišel o 150 000 Kč. Já jsem pouze omylem dobil mobil někomu cizímu místo sobě.
Doplňuji:
Jako perličku dodávám, že ten dotyčný poslal těch 150 000 na firmu, která byla v konkurzu a pan chudák správce konkurzní podstaty mu je do dnes nevrátil.

Nejlepší odpověď
rynek878

Musím s určitým uspokojením zdělit,že se mi tento přehmat nestal,ale jedno vím jistě,bojím se toho,jako čert kříže a snažím se být při těchto transakcích maximálně obezřetný.

Další odpovědi
aramah

Mně se to ještě nestalo a snad ani nestane.

panenka

Zatím se mi nic takového mosoji nestalo vždy si to rači třikrát zkontroluji než něco někám odesílám.

Miroslavst

Musím se přiznat, že se mi to stalo. V prvopočátcích jsem měl účet u komerční banky a měl jsem číslo účtu 36×xxx-611/0100. Byl jsem na něj zvyklý a hlavně ta koncovka 611 mi zůstala v hlavě.
O několik let později jsem platil stravu a internát synovi do školy. Zde měli číslo účtu xxxxxx611/zatím neřeknu.
No tak ze zvyku jsem doplnil automaticky 0100 a platbu vložil hotově v bance.
Po nějaké době, když se syn vrátil ze školy, řekl, že namá zaplacené stravu, ale dali mu ji (na dluh). To není možné, říkám si.
Tak jsem koukl na složenku a málem mě odvezli :D.
Číslo bylo dobře, jen ta koncovka byla ČNB a ta má 0710.
Hned jsem šel do banky a sdělil jim svůj problém. Jelikož jsem měl doklad o vložení peněz, sdělili mi, komu účet patří.
Hned jsem je kontaktoval. Už věděli o co jde. Byla to taky škola a platba jim nepasovala, ale vrátit ji nemohli, protože znali pouze jméno a město.
Tak jsme se dohodli, že platbu vrátí na můj účet a já ji přeposlal nyní už s koncovkou 0710 do naší školy.
Nakonec vše dobře dopadlo.
Doplňuji:
To dagry:
Banka má zákonnou povinnost omylem zaslané peníze nikoli vrátit zpět, tu má jen ten „obdarovaný“, ale zprostředkovat identifikační údaje o příjemci, abyste měla možnost o vrácení peněz požádat. Někde to banky dělají sami a pak nesdělují info o příjemci.
Příjemce je ze zákona povinen vrátit to co mu nepatří, ikdyž to přijal v dobré víře-třeba dividendy apod.

anonym

O kredit na mobil nejde, čert to vem, ale 150.000,– Kč je v každém případě průser! Pracovala jsem s dlužníky a znám mnoho případů, kdy lidé odeslali částku o kolo 5.000,– Kč „údajně“ na náš účet, ale bohužel tomu tak nebylo. A trvalo jim, i nám, hóóódně dlouho Tuto částku dohledat.

quentos

naštěstí ne, ale z obavy, že se to může lehce stát, si číslo příjemce vždycky tisíckrát kontroluju. Jenže to je stejně prd platný, stačí, aby se pak spletla úřednice, když ho bude přepisovat při zpracování…
Mému tatínkovi se stal opačný případ, přišlo mu na účet omylem asi dvacet tisíc, které obratem utratil v domnění, že mu z práce přišly provize … pak přišel z banky dopis, že částka byla na účet připsána omylem a ať ji co nejdříve vrátí, resp. pošle na účet pravého příjemce. Byl pak teda hrozně nadšenej…

vecernice

Ještě jsem nikomu peníze omylem neposlala,ale to zaklepání slyšíte určitě všichni až domů k počítačům.Ale musím se pochlubit,že mi jednou na účet přišlo 300.000,–Kč a to bylo docela překvápko.Přišla smska a byly tam.Pravděpodobnost takové platby byla zrovna nulová a já jsem se rozhlížela po skryté kameře.Už už jsem se smiřovala s velkýma plánama kam si zajedu a v tom zazvonil telefon a veškeré iluze byly v pr…Volala paní z banky,že to byl všechno omyl atd.Peníze se zase převedly a skoro prázdnej účet zůstal.

dagry

Tak já se musím přiznat, že se mi to stalo a ne jednou !!! Ikdyž si dávám pozor, chybička se vloudila. Ale protože to byla moje chyba, tak mi paní ve spořitelně řekla, že bohužel, ikdyž věděla komu ty peníze přišly, neřekla mi to a peníze jsem musela poslat znovu. A neměla jsem ani to štěstí, že by na to adresát přišel a peníze mi vrátil. Ikdyž v porovnání se 150 000,– byly ty moje částky zanedbatelné. To by mě asi omývali doteď, při takovém překlepu.

bukaj

Ano stalo a ne jednou.

Ale bez obav, nikdo si vaše peníze nesmí ponechat a to ani v případě, že mu je zašlete sami! Pokud jej vyzvete k navrácení, je povinen vám je vrátit a nebo prokázat, že jejich nabytí je oprávněné (např. za prodej věci, nebo poskytnutí služeb).

Jinak je to bezdůvodné obohacení, což lze předat Policii ČR.

To Inuška:
Pokud vám někdo dluží peníze a poslal je omylem na jiný účet, to je jeho chyba a jeho problém. V takovém případě vymáhejte pohledávku normálně dál.

blondajk

Tak mně už se tohle jednou podařilo, šlo naštěstí o směšnou částku cca 20 Kč a poslala jsem je omylem místo Oriflamu na T- Mobile. Zjistila jsme to, až mi přišlo z Ori, že jsem neuhradila fakturu. T-Mobile se ani neozval, i když ta dvacka tam musela někde lítat :D Jelikož šlo o takový pakatel, tak jsme to neřešila a poslala Ori jinou dvacku :)

dagry

No Miroslave tak naše spořka se tímto teda evidentně neřídí, protože jak jsem již psala, paní za přepážkou mi sice sdělila, že ví kam ty moje peníze přišly, ale opravdu mi víc nebyla ochotna sdělit. Akorát to, že je to teda moje chyba, protože já jsem řekla, že jsem se přepsala v jedné číslici, ale to bylo tak vše. NIc víc. Bohužel… pro mě.

mosoj

Tak já se ztotožňuji s „dagry“. Již jsem slyšel, že bankovní ústavy běžně „šťastného“ adresáta neprozradí. A málokdo to vrátí.