mosoj

Již jste si někdy nechali aplikovat na bolavá záda baňky ?

Doplňuji:
annas :

Neznám účinnější metodu na bolest zad. Chová se to přesně tak jak jak popisujete.
Naše babičky uměli !!!
Není to o ničem jiném než prokrvení tkáně a to podtlak udělá dokonale. Není nad pořádný cucflek.
Ještě kdyby to tak umělo vytáhnout raka.

Nejlepší odpověď
annas

Mosoji, jak zjišťuji podle Vašich otázek, zřejmě používáme podobné metody léčení.

Ano. Na baňky chodím pravidelně již několik roků. Je to nejrychlejší způsob pomoci od bolesti zad. Mívám spíš problémy s krční páteří. Terapeut nasadí baňky, i když někdy se potíže hned nezmírní. Druhý den je ale všechno v pohodě. Několikrát mně zkoušel přiložit baňky i na nohy. Strašná bolest, ale zaťala jsem zuby, vydržela. Dobře jsem udělala, další den jsem necítila vůbec nic.
Jinak mně baňkování vyhovuje víc než akupunktura, kterou jsem rovněž vyzkoušela. Zůstávají sice po něm stopy – červená kolečka různé intenzity. Zmizí asi za týden – 14 dní, proto neodhalovat záda.

Další odpovědi
anonym

Zkoušel jsem elektroléčbu,ob­střiky – pomohlo,ale zkusím baňky.Dobrej tip,nevěděl jsem o této možnosti.
Jinak – ten Větnam je boží,tohle kdyby viděla má zesnulá učitelka JČ, tak by rotovala,chudák,v hro­bě jak vrtule.

.

ano a bylo to uplne fantasticke. chystam se znovu a muzu vrele doporucit!!!

FOG

Jo,myslim,ze vsak vse je o psychice.
Avsak lepsijsou ty se „slivovici“.
Rodinne puvody,stovky a tisice uspesnych „seanci“.

člověk

jen upozornění ,naše babičky,nějaké baňky neznaly ale jen pijavice,dokonce tato léčby byla v roce 1928 zakázána jako škodlivá,
jinak v čínských regionech se to používá již neskutečně mnoho let snad 5 000
U nás začala velká propagace této léčby po skončená Větnamské války,kdy se vraceli lékaři,hlavně Dr.Ciepecz z těšínska
Ale pozor oddávejte se jen odborníkům,má to i vedlejší učinky

Klarisa

Jednou jsem měla baňky na zádech a je to skvělé,určitě doporučuji.

mosoj

Trochu jsem teď tápal ale admini to asi překopírovali do diskuse. Děkuji.

Pro " človek" nevím jak Váše babička, ale naše to znala a převzala to od své matky.

Baňky se dají koupit ve zdravotnických potřebách. Mám jich pět. Problém je, že ne každý to umí aplikovat. Pozor na popálení.

mosoj

Omlouvám se, ten dodatek jsem chtěl dát do diskuse.

annas

Já si myslím, že se nic neděje. Pokud lze doplnit otázku nebo odpověď vpředu, víc lidí si dodatku všimne.
Já jsem vyzkoušela v podstatě všechno, co mně pomáhalo zmírnit bolesti bez polykání všelijakých chemických léků. Dnes užívám jen bylinky. Musím být ale opatrná na jídlo, dodržovat dietu s minimem tuků. Největší problém mám s výběrem jídla, když jsem mimo domov. Existovaly dietní jídelny, ale ty už vymizely. Zvykla jsem si, někdy musí stačit houska, přírodní sýr a kousek zeleniny.

annas

Bubco, jako vždy, vtipná reakce.
Opravdu, vyzkoušejte baňkování. DOmnívám se, že budete spokojený. Mnohem účinnější než elektroléčeba. Jenže najít ještě toho správného terapeuta. Chodila jsem k lékařce, ta baňky přisála, nechala určitou dobu a ordinovala. Občas se stalo, že na mě zapomněla a spálila mně záda.
Jenže pak jsem našla terapeuta, který baňkami před jejich přisátím pohyboval. Ten způsob mně víc vyhovoval, protože byl u vás a mohl reagovat na Vaše pocity, bolest – zmenšit či zvýšit tlak baněk.

mosoj

Já chodím na baňky a masáže na normální rehabilitační středisko kde jsou samé zdravotní terapeutky a jedna doktorka.
Tu masáž tou přisátou baňkou ( baňkami) provádějí zcela samozřejemě.
Klasickou masáž si již od nikoho jiného než od medicínsky vzdělaného člověka dělat nenechám.
Několikrát jsem na ty samozvané maséry doplatil.

Znovu podotýkám, bolest zad po aplikaci baněk je do večera nebo do druhého dne pryč.