quentos

Již jste někdy řekli prakticky neznámé ženě, že je krásná? Co na to říká „etiketa“? Smí se to vůbec?

Tuhle jsem si nemohl pomoci u jedné prodavačky, zajímavé na tom je to, že „objektivně“ prý není krásná ani náhodou. Od té doby to však ode mě slýchá pravidelně, dostává růže a tak, doufám, že Vášáryová a podobní znalci etikety se nezděsí :{D>
Doplňuji:
zjentek: ono je to trochu složitější, předtím dělala lektorku, takže filipa má dost :{)> akorát holt to byl nápor na bednu, takže nakonec zvolila takovou práci, kde může nechat bednu odpočinout… (připomíná to případ té právničky, která šla řídit tramvaj ;{)>

Nejlepší odpověď
briketka10

proč bys nemohl jistě ji to potěšilo 😁
já to říkám jen miminkám :))

Další odpovědi
zzzlatokopka

Záleží, kde ji při tom čumíš, jestli do oči nebo na hrudní výbavu:-D

Věř, že někdy to dokáže i urazit, samozřejmě nemyslím konkrétně tebe, ale mnohdy u toho chlapům vyloženě teče slina a to pak ženská neví, zda má řvát o pomoc, nebo ho rovnou kopnout mezi nohy:-DDD

Myslím, že pokud tě to nechá opakovat, tak ji to nevadí:-)

gecco

Nevím, jestli se to smí – ale už jsem taky ´párkrát´ neodolal…
😉
Zatím žádná neprotestovala…

redy

Nějaká etiketa v obchodě víš co, je něco jinýho než třeba na plese,nebo na místech kde se člověk musí držet určitých pravidel.Akorát je tam docela riskantní jedna věc.Jestli sama není přesvědčena že je krásná,a otom je přesvědčeno jen málo žen.Může ti odpovědět něco, co budeš dlouho rozdejchávat.Já bych ti spíš doporučila říct– něco, jako že má hezký úsměv– nebo–jak to děláte že vždy když vás vidím, mám hned lepší náladu.Jednoduše netlač na pilu 🙂

led

Quentos, keď mi poviete, že som krásna, odhodím etiketu, len mi to, prosím, nehovorte ráno, alebo pri toalete… :)
PS.
každý človek je svojim spôsobom krásny, niekto fyzicky, niekto duševne, záleží od uhla pohľadu, ale aj miesta a spôsobu podania „lichôtky“

Kelt

Důsledně podle etikety se nesmí oslovit cizí ženu. Pokud ale člověku připadá, že v danou chvíli je příslušný objekt ženského pohlaví nesmírně atraktivní a přitažlivý, tak je asi lepší říci, že to té ženě moc služí, že nám připadá krásná, než na ni mlsně koukat, případně to doprovázen nějakými návrhy.

arygnoc

stalo sa mi to.

pokiaľ je to slušne povadané a bez nejakého „zednického“ podtónu (murári [zedníci] mi odpustia), vypiskovania a pod., nevidím problém.

poklona vždy poteší, a to nie iba ženy.

;-Q

marci1

Pokud to muž myslí upřímně, podá to vhodnou formou, chová se jako gentleman, žena lichotku přijme a neprotestuje, pak je vše v pořádku. Třeba to bude ta pravá. 🙂

VeRe1983

Etiketa lahve od vína? Já myslím, že nějaký ten kompliment neznámé ženě je v jistých chvílích povolen :).

zjentek

Jestli se to „smí“? Při podobnejch rozhodnutích se řídím výhradně instinktem. Čistým, ryzím instinktem. Proto taky jsem podobné vyznání prakticky ještě nikdy neudělal ;q
Doplňuji:
(jistá odpověď mne inspiruje ještě k doplnění)-
..musí to bejt bez „intelektuálního“ podtónu ..je možný, že daná žena bude úplně normální, zvlášť když teda prodává zboží

anonym

Já se nedávno ptal cizí ženy, jestli ji už někdo říkal, že je krásná, odpověděla že ne a já jsem ji řekl, že i já to nebudu.

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.