Bedy

Jíte tavené sýry?

Dnes jsem se dozvěděl, že Češi mají největší spotřebu tavených sýrů na světě. Ale co bylo překvapení pro mě, bylo to, že vápník, který v nich je, prakticky si tělo nevezme a dokonce, že nejsou zdravé pro děti.

Maminky a další, určitě se mrkněte: http://jdem.cz/w56m4
Budete taky překvapeni… 🙂
Doplňuji:
Řada kvalitnějších potravin není o moc dražší. Zajímavé byly třeba citrónky do čaje – ten ksindl chemickej byl asi o 10Kč levnější, než mnohem zdravější kvalitnější citrónová šťáva z flašky. A ve finále červě vymačkané citróny se dají kolikrát koupit v akci za pakatel.

Křehčené maso – podvod všech podvodů, levněji ve finále přijde „dražší“ „klasické“ maso.

Levné limonády – plné umělých nebezpečných sladidel. Není lepší si koupit Soda Stream a dělat si sodovku z vody z vodovodu? Případně použít dobrý sirupy (ne ty laciný a light). Máte to z čerstvý vody, která není několik týdnů či měsíců stará, uchovávaná a přepravovaná kdo ví v jakých podmínkách (teplo, světlo, apod.).

Čokolády – radši levné tuky nebo opravdu chutnou čokoládu, která mi za prvý bude chutnat, za durhý po ní tolik neztloustnu a za třetí není o moc dražší?

Vejce – radši si koupím dvojkový, protože kolikrát jsou levnější, než ty trojkový ze slepičích koncentráků. No a poslendí dobou sleduju, že místní sedláci to nabízej skoro za stejnou cenu a maj to jedničky nebo dokonce nulky (BIO).

Napodobeniny másla – není lepší si dát klasický máslo, který je zdravý a ne nějaký umělý margarín, který kolikrát připomíná rozteklé nádobí zn. Tupperware. A zase – i to máslo se dá pořídit v akci kolikrát za stejnou cenu jako margaríny.

Balené párky v super/hyper – jsou kolikrát dražší, než u řezníka nebo v samce v pultovém prodeji a jsou mnohem hnusnější – zvlášť ty v těch šprckách. To se fakt nedá kolikrát jíst.

Jo a takhle bych mohl pokračovta dál a dál.

Nejlepší odpověď
badisko

jo jim .....kdyz mi neco chutna tak moc nekoukam jestli je to zdrave ..protoze nezdrave veci chutnaji nejlip…

Další odpovědi
anonym

Téměř nejím taveńáky, mám ráda kvalitní sýry. Používám je na vložení odčervovacích tablet nebo jiných pilulí pro psy. Ale kozí sýry nemusím ani ty nejkvalitnější – ty čerstvé a zrající.

Drap

Nic nového. Jím všechny sýry, nejraději plísňové, zrající a tvrdé.

iceT

Taky jsem dnes koukala,kolikže chemie do sebe dobrovolně rveme,ale to bychom fakt nesměli jíst nic,co si doma nevyrobíme nebo nevypěstujeme.Že se s těmihle pořady v poslední době jaksi roztrhl pytel,stačí se kouknout-Dtest,Peklo na talíři a jiné,v každém nám doporučují si radši připlatit za kvalitu ať je to kafe nebo špagety,ale už neřeknou kde na to vzít,když nejsme papaláši,co se jim zvyšujou platy horemdolem…

hanulka11

To už se ví delší dobu, že lepší jsou tvrdé sýry a tvarohového typu
navíc mně se to matlá na zuby, nemám měkké sýry ráda

Matthew

Líbí se mi, že vaše otázka začíná Jíte tavené sýry a nakonec se navážíte do křehčeného masa, čokolád a jiných potravin :) Ale máte pravdu, některé potraviny tady opravdu nestojí ani za reč a občas si myslím, že nás ostatní státy EU považují jenom za jakousi skládku těhle potravin neboť mi tu opravdu občas konzumujeme potraviny typu které by nikde jinde neprošli. Křehčené maso je opravdu humus, aby někdo pomocí stříkaček napumpovával vodou aby maso bylo tzv. křehčené, přidom získá jenom na váze, maso rozmrzne nebo se jde používat na přípravu a jenom vám z toho vyteče velké množství vody. PS: Tak k vaší otázce, jím tavené sýry, docela často a rád. :)

Damiana

Jen Primátor – trojúhelníky. Nastrouhané na chleba s máslem. Je to taková moje tradice – často jsem to dostávala v neděli ke Studiu kamarád se sklenicí studeného mléka a rajčetem od mamky ke snídani.:-)
Ty další vyjmenované „potraviny“ mi moc „žíly netrhají“ – Ale je sprosté, že se to vůbec prodává…:-(
Já nedělám zásoby, nakupuji jen tolik, kolik ve dvou sníme (když nečekáme návštěvu), všechno kvalitní, čerstvé. Vím kde, vím co. Zaměřuji se hlavně na základní suroviny (maso, ovoce, zelenina, obiloviny, vejce, máslo, mléko…), nekupuji polotovary, konzervy (akorát tak tuňáka ve skle), čokoládové pochoutky dělám sama (záliba) – z kvalitního základu. Nejsem líná vařit, o to víc si chci pochutnat a vědět, co jím.

mosoj

Normálně se bavím. Ano jím tavené sýry a chutnají mně ! Tavené sýry neobsahují sůl jako chlorid sodný ale mají větší obsah sodíku díky tavicím solím.
Tavicích solí se ale při výrobě taveného sýru přidává nula nula prd. Takže se obsahem sodíku neliší od jiných potravin.

Blbé je, že se pod tlakem zlevňování výroby a větších zisků přešlo z citrátových tavicích solí na fosfátové !! ještě za minulého režimu. Vím o čem mluvím. Dělal jsem v chemické fabrice která jako jediná v republice tavící soli vyráběla a zažil jsem přechod z citrátových na fosfátové přímo ve výrobě. No nyní nám je sem dodávají ( ty fosfátové samozřejmě) Němci konkretně Merck.

http://www.vi­talia.cz/clan­ky/myty-o-tavenych-syrech/

quentos

nejíme, je to svinstvo už vod pohledu

briketka10

to všechno já dávno vím a teď mi sežeň u nás na vesnici
sedláka od, kterého já dostanu vajíčka, králíka, brambory
a čerstvou zeleninu ??
limonádu nepiju jen vodu, křehčený maso nejím a máslo
vůbec néé sýry mi chutnají plesnivý a nejvíc Niva ..
koupím si na co mám chuť a tato otázka se tu řešila již
několikrát, jaká je kvalita potravin např. Arygnoc co už
mezi náma není sem dával taky takové, ale byly o moc
zajímavější..z toho vyplývá, že tě něco rozčiluje a to
hodně.. vem si košík a házej do něj co je zdravé a máš
klid :D

hanny 2

Ano jím,vyrostla jsem na nich,vždycky jsem je měla ráda.Ale pak jsem si jednou o nich přečetla všechny ty kecy a jeden čas jsem je nekupovala vůbec,teď občas – třeba trojúhelníčky s nivou,kiri,veselá kráva,primátor – ty co píše Damiana – jsem si taky strouhala na chleba s máslem a hořčicí.Jinak sýry všeobecně máme moc rádi a hodně je kupuji.Jediný,který úplně nesnáším – je sýr kozí – fuj,toho kozla tam prostě cítím!

pizlicka

tavene syry nejim.moc fosforecnanu,ktere blokuji vstrebani vapniku.jim,ze­leninu,ovoce,lo­sosove steaky,od farmaru kure,vejce,brambory ze zahradky,med jedine domaci,tvarohy neslazene,jiho­cesky,sama si dochutim,trebas medem,nebo domacim dzemem,vlastni vyroby.
Doplňuji:
pardon,fosfátu.

terry

Jakou spojitost má otázka, jestli jíme tavené sýry s nekvalitou dalších potravin?
Proš se ptáš na sýr a ne na nekvalitu potravin?
A.....jím je zřídka.

Nykki

Já jím jenom sýry tavené..př. matador,palivec,ki­ri,kravu,no prakticky všechn yco najdu v ledničce..

Bedy

Matthew: Otázku jsem doplňoval zhruba po hodině, původně jsem se ptal opravdu jen na ty tavený sýry.
Doplnění otázky byla reakce na iceT – nekvalitní potraviny a nápoje nejsou často o moc levnější, jak ty kvalitní. A když chytnete akci, tak to vůbec…

Teď jsem si vzpomněl na utopence – co tam dávaj za piliňáky kde máte jen 9% masa, zbytek skelety, kůže mouka, soja, hrachová kaše – no prostě hnus. Naštěstí kyselé věci nejím, protože ocet nesnáším.

Samozřejmě, souhlasím s Vámi Matthew, Východ je taková popelnice Západu, ale bohužel řadu odpadu si vyrábíme i sami pro sebe, poláci si vyráběj sami (často větší hnusy) a sotatní taky. Nejen Západ nám sem posílá odpad po kterém akorát jen tloustneme, jsme nemocný, máme alergie a další problémy.

Damiana

Tady máš taky jednu lahůdku…:-)))
http://tn.nova­.cz/bin/mobile/in­dex.php?article_id=359687