Bronzový

Jíte hmyz? Ve světě je to běžné.

Kolik hmyzu sníte ročně?
Doplňuji:
Moje otázka je tak trochu chyták. Podle odborníků každý člověk běžně se stravující sní ročně nepřímo asi 1/2 kg hmyzu a to především v pečivu, marmeládách a sirupech. Podrobnosti neznám, ale pamatuji se, jak mi kamarád vyprávěl, když pracoval v továrně na sirupy a marmelády, jak na zpracovávaném ovoci bylo spoustu vos a ne všechny se podařilo od ovoce oddělit; takže se hmyz vlastně podílí na příchuti těchto produktů :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Další odpovědi:

Zlatý

Já hmyz ano. Červivé třešně, případně jiné ovoce zcela běžně a množství nepočítám! :-)

Zlatý

ano.

humry, langusty, raka.

sem tam nějakého mravence (no faraoni jsou všude).

Bronzový

Jíte psy a kočky? Rozhodně je to ve světě běžnějším jevem než pojídání hmyzu. To že se do světa prosazuje možnost poživatelnosti nejen savců a ryb ale i hnyzu je jasný krok k tomu co bude v budoucnu hlavním zdrojem potravy pro přelidněnou zemi. Možnosti pěstování hmyzu (zvlášť specialně vybraných druhů) jsou ohromijící a pokud se správně zpracují v polotovar, jistě se dají upravit a dochutit do formy masa i sýrů. Protože jíst jen prážené červy nebo kobylky není to pravé ořechové a né každý je schopen to strávit. Člověk si ale zvykne na všechno. Stačí si nechat udělat rozbor dnes běžně prodávaných uzenin.

Pokročilý

Už jsem o tom přemýšlel,ale v Plzni není zatím restaurace kde dělají hmyz.

(pár kousků už jsem snědl při jízdě na kole :-D )

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 840
Zlatý annas 757
Zlatý iceT 494
Zlatý marci1 479
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.