kablik

Jistě znáte reklamu: 40.000 jen za 850kč měsíčně v TESKU, kolik je vlastně výsledná splacená částka za takovouto půjčku?

Dají se tyto nebankovní půjčky považovat za obyčejnou lichvu?

Nejlepší odpověď
mosoj

Osobně se takovýchto nabídek nevšímám, ale když už to tady padlo tak konkrétně za tolik „výhodnou“ půjčku v Tesku odvedete podle toho na jak dlouho si určíte splácení. Podle toho se také odvíjí ta " nepřekonatelná splátka 850 Kč/měsíčně.
Což je nejnižší možná splátka při půjčce 40 000 Kč na 7 let !!

40 000 půjčka

850 Kč měsíčně po dobu 7 let 71 400 Kč
981 Kč 6 let 70 632 Kč
1105Kč 5 let 66 300 Kč
1304Kč 4 let 62 592 Kč
1590Kč 3 let 57 240 Kč
2155Kč 2 let 51 720 Kč
3860Kč 1 rok 46 320 Kč

Závěr ať si udělá každý sám.

Zdroj: http://www.ites­co.cz/financnis­luzby/hotovos­tni-pujcka.html

Další odpovědi
atriplex

Byl prováděn průzkum u potenciálních klientů, zda je pro ně důležitá informace a) měsíční splátka, b) RPSN. Výsledek byl jednoznačný, pro lidi je nejdůležitější informace o měsíční splátce a nikoliv úroku. Z uvedeného důvodu se v reklamách hovoří o měsíční splátce a nikoliv úroku. Z vaší otázky nelze stanovit kolik se nakonec zaplatí, protože neznáme úrok.

Co se týče lichvy, tak ta ve smyslu trestního zákona v podstatě neexistuje, ačkoliv o tom hovoří jeden §, protože zatím nikdo nedefinoval, jak vysoký musí být úrok, aby to byla právě lichva.

Půjčka je přece střet nabídky a poptávky. Nikdo klienta nenutí, aby uzavíral půjčku, která mu nevyhovuje.

Miroslavst

to záleží na kolik let jsou ty splátky. Za lichvu se považovat nedají, jelikož to mají dobře ošetřené.
Přestože se přeplatí jednou tolik, mají uvedeno, že úrok je např. 10% a to není moc. Ostatní jsou poplatek za zřízení úvěru, za vedení úvěru měsíčně a jiné další.
Takže lichva to bohužel není. Přesto počítejte s tím, že se přeplatí alespoň jednou tolik.

ReHu

Já tedy již tyto reklamy pouštím jedním uchem dovnitř a okamžitě druhým uchem ven.
Je mě překvapuje, kolik lidí spíše nezajímá o kolik více zaplatí, jen se později diví, že nemají na splátky.

Popy

Je to cesta do pekla, stejně jako všechny jiné půjčky..Za lichvu se považovat dají, ale jen z morálního hlediska, a to je málo..Plno lidí si půjčuje na blbosti a když mají splácet zbydou jim jen oči pro pláč, nebo osobní bankrot a to také není žádný med..Nejlepší je, že na konci už ani neví, na co si půjčili..Bezplatná rada – berte nebankovní půjčky obloukem:-)