rmachala

Jistá firma mi zasílá reklamní SMS. Jsou na moji žádost povinni mi sdělit, kde vzali můj telefonní kontakt?

Nejlepší odpověď
chudst

Asi ano, ale spise nez zjistit, kde vzali kontakt na vas, bych zajistil, at vam smsky neposilaji: ze chcete byt vymazana z jejich databaze. Normalne te dane firme SLUSNE zavolejte a zeptejte se, za to nic nedate. Pokud vas poslou do haje, pak bych to resil az tady (a nechal si zde poradit od odborniku na pravo, coz ja nejsem, ja se jen snazim logicky uvazovat). Drzim palce, pak se ozvete.

Další odpovědi
Hlada

Odpovědět na vaši žádost je slušností. Jestli sdělí, že číslo získali náhodným generováním, je to odpověď. To však nic neřeší. Když vás reklamní SMS obtěžují, požádejte zpětnou SMS o vyřazení vašeho čísla z databáze, na to reagovat musí a máte pokoj.

Fidel

Dobrý den,

vaše číslo bylo nejspíše náhodně vygenerováno (zkouší se to) nebo jej vybrali z veřejné databáze (tel. seznam, internetové stránky…). Zeptat se můžete, ale operátor vám řekně nějakou frázi, které sám nevěří, nemá to smysl. Pokud se vám to nelíbí důrazně je požádejte, aby vás dále nekontaktovali a příp. si vyžádejte písemný kontakt a pošlete jim to i poštou s doručenkou. Pokud vás budou kontaktovat i nadále, obraťte se na úřad na ochranu os. údajů a tam podejte on-line stížnost. http://www.uo­ou.cz/uoou.as­px?menu=23&sub­menu=27