RQLM

Jiskření v mikrovlnce od kovových předmětů

Při vložení kovového předmětu tov mikrovlnce docela pěkně jiskří. Vadí však toto jiskření něčemu? Může se nějak poškodit mikrovlnka samotná, nebo ohřívané jídlo?
Vypozoroval jsem, že z talířků se zlatým okrajem to zlato odskáče do jídla – tady rozumím, že to není moc k jídlu, ale co když s talířem omylem vložím dovnitř i obyčejnou lžíci?

Nejlepší odpověď
beer

Uvidíš přímo ohňostroj a troubu vypneš )) Raději to ani nezkoušej, mikrovlnce to vadí !
Více net

Další odpovědi
anonym

Zatím není vhodná sezona na vyzkoušení,ale kamarádka tvrdí,že zavařuje v MT.Prý ta víčka jsou z materiálu,který nejiskří a ona si to moc pochvaluje.Takže-neověřeno osobně,ale prý to funguje…Po urgencích jsem to zkusila…a fakt to nejiskří a tudíž mohu potvrdit,že to funguje. :D

iceT

V návodu na použití MT je snad jasně napsáno,že se do ní nemají strkat kovové předměty nebo předměty s kovovým zdobením.
Takže si musíš hlídat co strkáš do mikrovlnky,i o­byčejná hliníková lžíce vadí.

Diplomat

Vadí to mikrvlnce, při těhle silných výbojích se může ten zdroj vlnění poničit. Doporučuju zbytečně neriskovat a kouknout se na youtube :)

http://www.you­tube.com/watch?v=gNA­IRms7V2Y

IK

Rozhodně riskuješ nejen mikrovlnku ale i záruční opravu.
Jinak slyšela jsem že nějaká paní žalovala firmu protože když sušila psa v mikrovlnce…
na následky nebyla v návodu upozorněna 🙂