Bronzový

Jiskření v mikrovlnce od kovových předmětů

Při vložení kovového předmětu tov mikrovlnce docela pěkně jiskří. Vadí však toto jiskření něčemu? Může se nějak poškodit mikrovlnka samotná, nebo ohřívané jídlo?
Vypozoroval jsem, že z talířků se zlatým okrajem to zlato odskáče do jídla - tady rozumím, že to není moc k jídlu, ale co když s talířem omylem vložím dovnitř i obyčejnou lžíci?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Uvidíš přímo ohňostroj a troubu vypneš )) Raději to ani nezkoušej, mikrovlnce to vadí !
Více net

Další odpovědi:

Zatím není vhodná sezona na vyzkoušení,ale kamarádka tvrdí,že zavařuje v MT.Prý ta víčka jsou z materiálu,který nejiskří a ona si to moc pochvaluje.Takže-neověřeno osobně,ale prý to funguje...Po urgencích jsem to zkusila...a fakt to nejiskří a tudíž mohu potvrdit,že to funguje. :D

Zlatý

V návodu na použití MT je snad jasně napsáno,že se do ní nemají strkat kovové předměty nebo předměty s kovovým zdobením.
Takže si musíš hlídat co strkáš do mikrovlnky,i obyčejná hliníková lžíce vadí.

Vadí to mikrvlnce, při těhle silných výbojích se může ten zdroj vlnění poničit. Doporučuju zbytečně neriskovat a kouknout se na youtube :)

http://www.youtube.com/…

Bronzový

Rozhodně riskuješ nejen mikrovlnku ale i záruční opravu.
Jinak slyšela jsem že nějaká paní žalovala firmu protože když sušila psa v mikrovlnce...
na následky nebyla v návodu upozorněna :-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 841
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 480
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 414
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.