Thogy

Jiný způsob hotovostní platby než poštou?

Chtěl bych se zeptat, zda se dají poslat peníze typu hotovost > hotovost jiným způsobem, než Českou poštou. Myslím to, že osoba1 zaplatí v hotovosti a osoba2 dostane peníze také v hotovosti. Popř. Typ internet > hotovost. Díky

Nejlepší odpověď
setapouch

Ano. Napr. Western Union.

Další odpovědi
isteron

Alebo založiť bankový účet s dvomi prístupovými právami, s dvomi bankomatovými kartami. 1. vkladateľ na účet peniaze vloží na účet, 2. vkladateľ peniaze v bankomate peniaze vyberie. Pravda, to sa oplatí len vtedy, keď sa jedná o opakované využívanie.
Napríklad rodičia a vzdialený potomok – študent.